• $7,9698
  • €9,4458
  • 489.817
  • 1196.35
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
26 Temmuz 2020 Pazar 11:50 | Son Güncelleme:

Sivas'ta et ile beslenen 'sarıkız' örümceği görüldü

Sivas'ta et ile beslenen 'sarıkız' örümceği görüldü
İHA

Sivas'ta bir site bahçesinde görülen, halk arasında ‘Sarı kız' adıyla bilinen ve et yiyerek beslenen Camel Spider isimli örümcek vatandaşlarda paniğe neden oldu.

Kent merkezi Eğriköprü Mahallesi, İstektepe Caddesi üzerinde bulunan bir sitede ‘Sarı Kız’ örümceği paniği yaşanıyor. Sitede yaşayan insanlar tarafından genellikle akşam saatlerinde görülen örümcek, görüntüsüyle site sakinlerini ürkütüyor.

Site görevlisi Hasan Hüseyin Gülek, geçtiğimiz günlerde canlı olarak yakaladığı örümceği pet şişeye koyarak muhafaza etti. Yaptığı araştırmalar sonrası site bahçesinde görülen canlının et yiyen örümcek olarak bilinen ‘Sarı Kız’ örümceği olduğunu fark eden Gülek, yetkililerden yardım bekliyor.

“BURALARIN DEZENFEKTE EDİLMESİ GEREKİYOR”

Site görevlisi Hasan Gülek, hayatında ilk kez ‘sarı kız’ örümceğini gördüğünü belirterek, “Geçen günlerde sarı kız örümceğinden birkaç tane bulmuştuk, onları öldürdük. Geçtiğimiz gün ise çocuklarla birlikte sitenin önünde duvara tırmandığını gördük. Canlı bir şekilde yakaladık, iki gündür kavanozun içinde duruyordu öldü. Bu aralar çok fazla var. Bu tehlikeli olan cinsindenmiş, et yiyenmiş. Ben 40 yaşındayım, ilk kez gördüm. Buraların ilaçlanıp, dezenfekte edilmesi gerekiyor. Sitenin içerisinde bir sürü çocuk oynuyor “dedi.

<p>İstanbul'da Esenyurt'tan bir mobil uygulama üzerinden taksi çağıran kadın müşteri araca bindikten

Taksiciden müşteriye: Seni gebertirim kadın

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Muhammed bebek, Türkiye'de kavuştuğu protez bacaklarıyla İdlib'e döndü

23 Ekim Cuma günü burçları neler bekliyor? Günlük burç yorumları