• $7,4407
  • €9,0198
  • 443.179
  • 1560.55
08 Ağustos 2020 Cumartesi 09:39 | Son Güncelleme:

Sinema salonları açıldı mı? Bu hafta vizyondaki filmler nelerdir?

Sinema salonları açıldı mı"  Bu hafta vizyondaki filmler nelerdir"

Koronavirüs salgını sürecinde kapatılan sinemalar için açılış tarihi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulmuştu. Salgın sonrası normalleşme sürecinde toparlanmaya çalışan sinema salonları aşamalı olarak açılmasına rağmen birçoğu kapalıydı. Cinemaximum Sinemaları ve Beyoğlu sineması ise yeniden açılışa hazırlanıyor.

Sinemalar koronavirüs salgını nedeni ile geçici süreliğine kapatılmıştı. Sinema salonlarının normalleşme sürecinde yeniden açılacağı tarih ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Fakat sinema salonlarının büyük çoğunluğu kapalı kalmaya devam ediyordu ve vizyonda film bulunmuyordu. Cinemaximum Sinemaları ve Beyoğlu Sineması ise seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

SİNEMALAR AÇILDI MI?

Cinemaximum 6 Ağustos Cuma günü itibariyle Türkiye çapındaki sinema salonlarını kademeli olarak açmaya hazırlanıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda koronavirüs salgını nedeniyle 16 Mart’tan bu yana sinemaları kapalı olan CGV Mars Cinema Group yönetimi dün yaptığı online basın toplantısında yeni dönem için aldığı önlemleri açıkladı. Cinemaximum'da sosyal mesafeli beyazperde dönemi başlıyor. Sinemada dolu olan koltuğun önü, arkası, sağı ve solu boş olacak, teması en aza indirmek adına temassız ödeme ve temassız bilet kontrolü yapılacak.

Beyoğlu Sineması da seyircilere kapısını 6 Ağustos'tan itibaren açacak.

Cinemaximum’da açılışın ilk haftasında gösterime girmesi planlanan filmlerin bazıları şöyle: ‘Bayi Toplantısı’, ‘Nuh Tepesi’, ‘Gece Nöbeti’, ‘Araf 4: Meryem’, ‘Şeytanın El Kitabı’ 7 Ağustos’ta Bloodshot IMAX ve 4DX salonlarında vizyona girecek. Screen X salonlarda ise ‘Train to Busan’ sinemaseverlerle ile buluşacak. 14 Ağustos’ta IMAX’te Christopher Nolan’nın ‘Inseption’ı ve merakla beklenen ‘Tenet’ ise IMAX ve 4DX salonlarda 26 Ağustos’ta yerini alacak.

SİNEMA SALONLARINDA ALINACAK ÖNLEMLER

  1. Salonlarda, tüm sosyal alanlarda olduğu gibi maske takma zorunluluğu uygulanacak.
  2. Satılan koltuğun sağında ve solunda iki koltuk; önünde ve arkasında da birer sıra boş bırakılacak.
  3. Her 4 metrekareye 1 kişi düşecek şekilde düzenlenen fuaye alanlarındaki oturma alanlarını da sosyal mesafeye göre şekillendiren Cinemaximum, bilet kontrolünü temassız şekilde gerçekleştirecek.
  4. Seans araları, etkileşimi ve riski en aza indirmek adına 30 dakika aralıklı olacak. Bu arada salonlarda temizlik ve hijyen çalışmaları yapılacak.
  5. Tüm salonlar ve fuaye alanları nano gümüş teknolojisi ve onaylı dezenfektanlarla dezenfekte edilecek. Misafirlerin ve çalışanların sıkça temas ettiği gişe ve büfe deskleri, fuaye alanlarındaki merdiven korkulukları, salon kapıları, kiosk ekranları gibi alanlar da sık sık dezenfekte edilecek.
  6. Sinema salonlarındaki klimalar yüzde 100 dışarıdan temiz hava sirkülasyonu sağlayamaya uygun hale getirildi. Doğal havalandırmanın mümkün olduğu alanlarda da sık sık havalandırma yapılacak.

<p>Neslihan Atagül, Sefirin Kızı dizisindeki Nare karakterine can veriyordu. Atagül diziye veda etti

Neslihan Atagül'den ayrılık kararı... Haftanın Magazin Başlıkları'nda

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Ankara buz kesti

İran Ordusu, Umman Denizi'nde askeri tatbikat başlattı