• $7,3589
  • €8,9548
  • 436.196
  • 1536.11
11 Ocak 2021 Pazartesi 11:18 | Son Güncelleme:

Signal nedir, ücretsiz mi? WhatsApp'ın yerine önerilen Signal güvenli mi, nasıl indirilir?

Signal nedir, ücretsiz mi" WhatsApp'ın yerine önerilen Signal güvenli mi, nasıl indirilir"

WhatsApp'ın yeni güncellemesinin ardından alternatifler araştırılmaya başlandı. Elon Musk, Jack Dorsey ve Edward Snowden ise WhatsApp'a alternatif olarak, WhatsApp'ın şifrelemesini yazan ismin kurucusu ve CEO'su olduğu Signal'i önerdi. Bunun üzerine Signal nedir, nasıl kullanılır? WhatsApp'ın yerine önerilen Signal nasıl indirilir? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. Signal, şifreli bir sesli arama, görüntülü arama ve anlık mesajlaşma uygulamasıdır. İşte tüm detaylar...

WhatsApp'ın son güncellemesi sosyal medyayı karıştırdı. Kullanıcılara adeta "Ya bu şartları kabul edersiniz, ya da uygulamayı silersiniz." tavrıyla sunulan WhatsApp'ın yeni gizlilik politikasına tepkiler büyüdü. WhatsApp'a alternatif olabilecek uygulamalardan biri ise Elon Musk, Jack Dorsey ve Edward Snowden'in “Bunu kullanın” çağrısı yaptığı Signal oldu. Peki, Signal nedir, nasıl kullanılır? WhatsApp'ın yerine önerilen Signal nasıl indirilir? İşte tüm merak edilenler...    

SİGNAL NEDİR, NASIL KULLANILIR?

Kullanıcılar, WhatsApp'ın sunduğu birçok özelliğe Signal sayesinde ulaşabiliyor. Anlık mesajlaşma, fotoğraf veya video gönderme, grup sohbetleri ve görüntülü arama gibi özellikler Signal uygulamasında da mevcut.

Signal kendini gizliliğe önem veren bir mesajlaşma uygulaması olarak tanımlıyor. Bu uygulamada uçtan uca şifreleme (Açık kaynaklı Signal Protocol) kullanılıyor. Kullanımı ücretsiz ve kolay olan uygulamanın mesajlaşma ve görüşmelere ise erişim izni yok.

Signal klasik mesajlaşma dışında, diğer uygulamalarda da yer alan sesli ve görüntülü arama özelliklerine sahip. Gönderilen fotoğraflar üzerinde çizim, kırpma, döndürme dahil olmak üzere çeşitli düzenlemeler yapabileceğiniz düzenleme özelliği var. Fotoğraflar için ayrıca yazı yazma aracı da bulunuyor.

WhatsApp'ın sunduğu özelliklerin tamamını bünyesinde barındıran Signal, Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey gibi ünlü isimler tarafından da tercih ediliyor.

Signal tarafından sunulan özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. -Mesajlaşma
  2. -Görüntülü ve sesli arama
  3. -Grup sohbetleri
  4. -Fotoğraf, video, ses gibi medyaları gönderme
  5. -Belirli bir süre sonra kaybolan mesajlar

Ayrıca uygulama üzerinden ücretsiz SMS gönderme imkanı da bulunuyor.

SİGNAL NASIL İNDİRİLİR?

Signal uygulamasının Android ve iOS sürümleri mevcut. Google Play Store veya App Store'dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

WhatsApp 8 Şubat güncellemesi nedir? WhatsApp ne olacak, kapanıyor mu?

Telegram nedir, nasıl kullanılır? Telegram ücretli mi, güvenli mi?

<p>Sefirin Kızı'na transfer olan Tuba Büyüküstün neden bu kadar konuşuldu?</p><p>Rahatsızlığı sebebi

Haftanın Magazin Başlıkları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Mehmetçik yeni kamuflajlarıyla görev başında

40 kilometrelik alanı kaplayan Nazik Gölü'nün yüzeyi buzla kaplandı