HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3363
  • 6,0767
  • 209.534
  • 93.616
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in ismi, Niğde’nin en büyük meydanına verilecek

Darbe girişiminde Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı (ÖKK) ele geçirmeye çalışan darbeci general Semih Terzi’yi alnından vuran şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in ismi, Niğde’nin en büyük meydanına verilecek.

x

Parelel Devlet Yapılanması'nın darbe girişiminde Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı (ÖKK) ele geçirmeye çalışan darbeci general Semih Terzi’yi alnından vuran Assubay Ömer Halisdemir, büyük bir kahramanlık örneği sergiledi. Daha sonra darbecilerle çıkan çatışmada şehit oldu. Niğdeli olduğu öğrenilen Halisdemir'in isminin ise memleketindeki en büyük meydana verileceği öğrenildi.  

NESİLDEN NESİLE BİR DESTAN OLARAK ANILACAK

Niğde Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, darbe girişimini büyük oranda engelleyen Niğdeli Kahraman Şehit Ömer Halisdemir’in isminin Niğde’nin en büyük meydanında yaşatacağı kaydedildi. Belediye Meclisi kararıyla Kent Meydanı isminin Kahraman Şehit Ömer Halisdemir Meydanı olarak değiştirileceği açıklayan Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan şunları söyledi:"15 Temmuzdaki darbe girişiminin başarısız olmasında büyük pay sahibi olan Niğdeli kahraman şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in ismi asla unutulmayacak ve nesilden nesile bir destan olarak anılacak. Niğde Belediye Meclisi’nin 5 Ağustos 2016 tarihli toplantısında alınacak karar ile Niğde’nin en büyük meydanı olan Kent Meydanına, kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir ismi verilecek. Kahraman şehidimize Allah’tan rahmet, ailesi başta olmak üzere tüm milletimize başsağlığı diliyorum.”

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Amerikan New York Times gazetesinin internet sitesinde yayınlanan videoda, Suudi gazeteci Cemal Kaşı

New York Times´tan ´Kaşıkçı cinayeti´ videosu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Hastanelerde yeni konsepte geçildi

İmar barışı sonrası konut fiyatları en çok değerlenen ilçeler

En Çok Okunanlar