• $ 6,7688
  • € 7,6343
  • 366.799
  • 110022
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
08 Ekim 2018 Pazartesi 10:43 | Son Güncelleme:

Sedanur'un otopsi raporu bekleniyor

1 Ekim programında Sedanur ile ilgili bilgilere yer verildi. Kars Valisi Rahim Doğan’ın Güzel ailesine taziye ziyaretinde bulunduğu açıklandı. Kars’a canlı yayın ile bağlanıldı.

1 Ekim programında Sedanur ile ilgili bilgilere yer verildi. Kars Valisi Rahim Doğan’ın Güzel ailesine taziye ziyaretinde bulunduğu açıklandı. Kars’a canlı yayın ile bağlanıldı. Tutuklananların sayısının üçe çıktığı açıklandı. Müge Anlı, “Sedanur bulunduğu zaman, cinsel istimar olup olmadığı bakar bakmaz anlaşılacak durumda değildi. Araştırılma yapıldıktan sonra bu belli olur. Cinayetin nasıl işlendiği dahi görür görmez anlaşılacak durumda değildi. Belli olunca açıklanacak” dedi.

SEDANUR'UN ÖLÜM NEDENİ BELLİ OLDU MU?

Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü belirtilen açıklamada, "Soruşturma çerçevesinde gerek şüphelilerden birinin itirafları gerekse klasik otopsi bulgularına göre Sedanur Güzel'in öldürüldüğü belirlenmiştir. Cinsel istismarın bulunup bulunmadığı ise patolojik inceleme sonucu belirlenebilecektir. Bu inceleme devam etmektedir." bilgisi paylaşıldı.

SEDANUR SON DAKİKA

Kars Cumhuriyet Başsavcılığı, Kars'ta kaybolduktan sonra cesedi bulunan Sedanur Güzel'in öldürülmesine ilişkin 2 kişinin daha tutuklandığını bildirdi.

Kars Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, ilçenin Paslı köyünde 16 Eylül'de kaybolan Sedanur Güzel'in cesedinin 23 Eylül günü aynı köye 1 kilometre mesafede taşların altına gizlenmiş olarak bulunduğu hatırlatıldı.

Kağızman Cumhuriyet Başsavcılığınca olayla ilgisi olduğu değerlendirilen 2 kişinin daha tutuklandığı aktarılan açıklamada, bu kişilerin ceza infaz kurumuna gönderildiği kaydedildi.

Olayın aydınlatılmasına yönelik soruşturmanın Kars Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde titizlikle yürütüldüğü duyurulan açıklamada, yeni bir gelişme olması halinde kamuoyuna bilgi verileceği belirtildi.

Kars Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz de AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sedanur Güzel'in öldürülmesine ilişkin çalışmanın titizlikle yürütüldüğünü ifade ederek, "Öldürülen Sedanur Güzel'in cinsel istismara uğradığına ilişkin henüz bir bulguya rastlanılmadı. Konuya ilişkin araştırma sürüyor." dedi.

Camgöz, soruşturmanın Kağızman Cumhuriyet Savcısı Fatih Arıcıgil tarafından yürütüldüğünü dile getirerek, olayla ilgili tutuklu sayısının 3'e yükseldiğini söyledi.

MÜGE ANLI 25 EYLÜL'DE NELER OLDU?

Çelişkili açıklamalarının ardından Himmet Uç'un polis tarafından gözaltına alındığı açıklandı. Müge Anlı bu konu ile ilgili açıklamada bulundu. Ertan Bozkurt'un kardeşleri Torun ve Özcan Bozkurt programa konuk oldu. İki kardeşin 16 Eylül pazar günü Paslı köyünde oldukları ortaya çıktı. Kardeşlerin çelişkili açıklamalarda bulunduğu dile getirildi. Müge Anlı, "O gün iki dereye gidiliyor. Biri olay yerine çok yakın olan yer, biri de daha uzak bir yer. Yayın bittikten sonra telefonlarımız susmadı. Dediler ki sizin için orada balık olmaz, olta ile balık tutulmaz. İkinci gittiğiniz köy için de dere bile kuru nasıl balık tutulur orada" açıklamalarında bulundu.

MÜGE ANLI 24 EYLÜL’DE NELER OLDU?

Müge Anlı programın açılışında Sedanur’un ölüm haberini bildirdi. Sedanur’un cansız bedeninin bulunduğu yerde inceleme yapıldı. Acı haberi alan Sedanur’un yakınlarının görüntüleri gösterildi. Müge Anlı, “Nasıl öldürüldüğü henüz araştırılıyor. Ancak görgü tanıkları etrafın kan gölü olduğunu söylüyor” dedi.

SEDANUR BULUNDU!

Kağızman'a 30 kilometre uzaklıktaki 80 hane, 350 nüfuslu Paslı köyünde yaşayan Handan ve Abdullah Güzel çiftinin 3 çocuğundan en büyüğü olan Sedanur Güzel, geçtiğimiz Pazar günü öğle saatlerinde kaybolmuştu. En son evlerinin önünde görülen Sedanur'dan haber alamayan aile, köylülerle birlikte kızlarını aramıştı.

Kars'ın Kağızman ilçesinde 7 gün önce kaybolan 9 yaşındaki Sedanur Güzel'in cenazesi, Paslı köyü yakınlarında üzeri taşlarla örtülü vaziyette bulundu.

MÜGE ANLI’DA 21 EYLÜL’DE NELER OLDU?

9 yaşındaki Sedanur için zamanla yarış devam ediyor. Arama çalışmaları Paslı köyü dışındaki bölgelerde devam ediyor. Çok zor bir alan olması nedeni ile çalışmalar güçlükle devam ediyor. Müge Anlı, “Bu çocuk köyde bir yerde, ama nerde” dedi. Sedanur’un annesi “Havvanur ile Mustafa oraya gidip seslensin. Belki korkmuş saklanmıştır bir yere” dedi. Müge Anlı, “Anne niye sakin duruyor diyenlere en güzel cevabı bu şekilde vermiş oldu. Anne Sedanur’un bir yerden çıkıp geleceğini düşünüyor” dedi. AFAD, UMKE ve jandarma timlerinin arama çalışmaları 6. gününe girdi.

Altında son durum ne? Finans Uzmanı İslam Memiş açıkladı

Altında son durum ne? Finans Uzmanı İslam Memiş açıkladı

Niğde'de devlet desteğiyle sera kuran çiftçi örnek oldu

Niğde'de devlet desteğiyle sera kuran çiftçi örnek oldu

Bu kadarına da pes! Denizden çıkanlar şoke etti

Bu kadarına da pes! Denizden çıkanlar şoke etti

Bursa'da 'Şehit Erman Özcan' uyuşturucu operasyonunda 50 kişi gö

Bursa'da ''Şehit Erman Özcan'' uyuşturucu operasyonunda 50 kişi gözaltına alındı