• $ 6,8223
  • € 7,5691
  • 379.237
  • 105520
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
16 Mayıs 2019 Perşembe 09:01 | Son Güncelleme:

YSK seçmen kaydı nasıl sorgulanır? Seçmen kaydı sorgulama ekranı

'Seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır?' sorusunun yanıtı tüm vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İstanbul'da seçimler yenileniyor. İstanbul'da ikamet eden seçmenler YSK seçmen sorgulama hizmeti üzerinden seçmen kayıtlarını araştırıyorlar. 23 Haziran İstanbul seçimlerine sayılı günler kala pek çok vatandaş hangi sandıkta oy kullanacağını da merak ediyor. Seçmen kaydını sorgulama işlemi ise e-Devlet üzerinden kolayca yapılabiliyor. YSK seçmen sorgulama ekranı haberimizde yer alıyor.

Milyonlarca İstanbullu, yenilenecek olan İstanbul seçimleri için heyecanlı. 23 Haziran'da gerçekleşecek olan İstanbul seçimlerine sayılı günler kala pek çok vatandaş Seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır? YSK seçmen sorgulama ekranı sayfasını araştırıyorlar. Yüksek Seçim Kurulu'nun kararının ardından tekrar edilecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için sandık başına gidilecek. Henüz hangi sandıkta oy kullanacağı bilgisine sahip olmayan vatandaşlar nerede oy kullanacaklarını da merak ediliyorlar. Seçmen kaydı sorgulama işlemlerini merak eden vatandaşlar, YSK sandık sorgulama sayfası aracılığıyla hangi sandıkta oy kullanacaklarını da görebilirler. Seçmen kaydı sorgulama işlemi hakkında merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. İşte tüm merak edilenler.. 

SEÇMEN KAYDI SORGULAMA NASIL YAPILIR? 
e-Devlet Kapısı http://www.turkiye.gov.tr adresine girerek, sayfanın u¨st kısmında bulunan “Giris¸ Yap” bagˆlantısına tıklayın. T.C. kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile birlikte sisteme giriş yapın. e-Devlet sistemine girdikten sonra, Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama bölümünden sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca 23 Haziran İstanbul tekrar seçiminde oy kullanacağınız yer bilgileri ise Yüksek Seçim Kurulu resmi internet sitesi üzerinden görebilirsiniz. 

YSK SEÇMEN SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

YSK BAŞKANI GÜVEN'DEN SEÇMEN LİSTESİ AÇIKLAMASI


YSK Başkanı Sadi Güven, 23 Haziran'da yapılacak İstanbul seçimlerine ilişkin açıklama yaptı. Seçmen listelerinin değişmeyeceğini ve bugün vatandaşlara açılacağını açıklayan Güven, sadece sandık kurullarının değişeceğini bildirdi.  Güven, "İstanbul'da 23 Haziran'da yapılacak seçimlerde seçmen listeleriyle ilgili yoğun tartışmalar olduğunu gördüm. Bu yenileme seçimi. 31 Mart'ta yapılan seçimde kullandığımız sandık seçmen listelerinin aynısını kullanacağız. Herhangi bir güncelleme yapılmayacak, askıya da çıkmayacak. Oy kullanma hakkına sahip kim varsa oy kullanacak. Partilerle sandık seçmen listelerini paylaştık. Vatandaşlarımız da kendileri de sorgulayabilecek, hangi sandıkta oy kullanabileceklerini görecekler. Sadece sandık kurulları değişecek. Onun dışında bir değişiklik olmayacak" dedi.

Kısıtlı seçmenlerin durumu hakkında bilgi veren Sadi Güven, "Oy kullanamayacak kısıtlı seçmenlerle ilgili 'oy kullanamaz' işareti düşülecek. Onlar silinmeyecek, karşısına şerh düşülecek. 31 Mart'ta kim oy kullanma hakkına sahipse, 23 Haziran'da da oy kullanma hakkına sahip olacak. Siyasi partilerle de paylaştık, bunu karşılaştırma imkanına sahip olacak" ifadelerini kullandı.

Sadi Güven, 31 Mart seçim sonuçlarının iptali hakkında gerekçeli kararın yazımının sürdüğünü, tamamlandığında açıklanacağını söyledi.


Arslanbek Sultanbekov Fetih ve Ceddin Deden Marşı'nı seslendirdi

Arslanbek Sultanbekov Fetih ve Ceddin Deden Marşı'nı seslendirdi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

30 Mayıs burç yorumları! Hangi burçlar için sorunlu günler kapıda?

İşte yeni kredi destek paketinin detayları…