• $ 5,8696
  • € 6,5994
  • 253.241
  • 92.249
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Sayısal Loto sonuçları 17 Nisan! Sayısal Loto sorgulama ekranı!

'Sayısal Loto 17 Nisan sonuçları kaçta belli olacak? Sayısal Loto sonuçları açıklandı mı?' gibi soruların yanıtları tüm şans oyunu sevenler tarafından araştırılıyor. Sayısal Loto 17 Nisan çekiliş sonuçları açıklandı. Haftanın sonuçlarına göre; 6 bilen kimse çıkmadı ve 860.281,76 TL değerindeki ikramiye gelecek haftaya devretti.Sayısal Loto çekilişi Çarşamba ve Cumartesi günleri olmak üzere haftada 2 kez gerçekleştiriliyor. Büyük ikramiyeyi kazanmak için 6 sayı bilmek gerekiyor. Sayısal Loto sonuçları ve Sayısal Loto hakkında merak edilenlerin tümünü sizler için yanıtladık...

Sayısal Loto 17 Nisan sonuçları ne zaman açıklanacak? bu sorunun yanıtı herkes tarafından merak ediliyor. Çarşamba ve Cumartesi günleri olmak üzere haftada 2 kez çekilişi yapılan Sayısal Loto için heyecan dorukta. Vatandaşların hayallerini süsleyen Sayısal Loto çekilişi bu akşam MPİ resmi internet sitesi üzerinden saat: 21:45'te yapılacak. Sayısal Loto'nun 1209. hafta çekilişinde 9.991.742,25 TL tutarındaki büyük ikramiye bir kişiye isabet etti. Oynadığı tek kolonla 9 milyon 991 bin 742 lira kazanan talihli, ikramiyesini banka müdiresi aracılığıyla aldı. Sayısal Loto nasıl oynanır? Sayısal Loto sonuçları açıklandı mı? gibi soruların tümünü sizler için yanıtladık... 

SAYISAL LOTO SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Sayısal Loto 17 Nisan çekiliş sonuçları açıklandı. Haftanın sonuçlarına göre; 6 bilen kimse çıkmadı ve 860.281,76 TL değerindeki ikramiye gelecek haftaya devretti. 5 bilen 80 kişi 4.530,05 TL, 4 bilen 3.697 kişi 74,30 TL, 3 bilen 70.647 kişi ise 10,85 TL ikramiye kazandılar. 

SAYISAL LOTO NASIL OYNANIR?
İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planınagöre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.
İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir.

SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞLERİ NASIL YAPILIR? 
Sayısal Loto oyunu, her Çarşamba ve Cumartesi günü, Milli Piyango Genel Merkezinde Noter huzurunda çekilişle ikramiye dağıtmaktadır. Çekiliş yapılacağı zamanlarda, 49 farklı top 1 kürenin içerisine koyulduktan sonra karıştırılmaya başlar. Karıştırılan kürenin içerisinde 49 farklı top olduğu gibi; her sayının çıkma ihtimali de 1/49 olarak belirtilmektedir. Bununla birlikte, toplamda 6 top çekilerek şanslı sayılar ortaya çıkar. Ardından, noter huzurunda onaylandıktan sonra ilan edilmektedir. İkramiyeler de her seferinde farklı tutarlara ulaşacağı gibi; Çarşamba günü çekilen rakamları hiç kimsenin bilmemesi halinde, Cumartesi günü olacak çekilişe aktarılıp, Cumartesi’de bilinmediği takdirde, bir sonraki haftaya aktarılacaktır. Bu şekildeki bir döngüyle ilerleyen Sayısal Loto’da ikramiye alındıktan sonra bakiye sıfırlanarak, bir sonraki çekilişe kadar havuzda biriken para tutarı ilk çekilişle talihlisine verilecektir. 

SAYISAL LOTO İKRAMİYELERİ NEREDEN ALINIR?
Birçok farklı alandan ikramiyelerini ödemeye çevirebileceğiniz gibi; her bilen içinde farklı yerlerde ödeme yapılmaktadır. Kazancınızın miktarı arttıkça, ödeme alabileceğiniz yerlerde değişmektedir. Temel olarak 3, 4, 5 ve 6 bilenlerin farklı alanlarda ödeme almasının sebebi de, direkt olarak Sayısal Loto üzerinde yapılan düzenlemelerden kaynaklıdır. 
Buna göre;

3 ve 4 bilen şanslılar Loto bayilerinden,
5 bilen şanslılar Loto bayilerinden ve MPİ Şubelerinden,
6 bilenler ise; 500 bin TL’ye kadar şubelerden, 500 bin TL üzerindeki tutarları da Milli Piyango Genel Merkezi üzerinden tahsil edebilirler.

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ve CHP’nin İstanbul Büyükşehir

Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu´nun Ortak Yayın Öncesi İlk Karşılaşma Anı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

WhatsApp'tan yanlış fotoğraf göndermeyi bitirecek özellik

Canı sıkılınca yolcuları bu hale getirdi