• $8,6896
  • €10,4009
  • 498.53
  • 1411.78
29 Mayıs 2021 Cumartesi 07:00 | Son Güncelleme:

‘Şayeste Hatun'a çocuk davası

‘Şayeste Hatun'a çocuk davası
- NESLİHAN KESKİN

'Oğlumu kaçırdı, Polonyalı gibi yetiştiriyor' İşadamı Aras Zarakol, Muhteşem Yüzyıl Kösem'in Şayeste Hatun'u Patrycja Widlak'ın 4 yaşındaki çocuklarını Polonya'ya kaçırdığı iddiasıyla dava açtı.

İstanbul'da 5 yıl önce işadamı Aras Zarakol ile evlenen Polonyalı oyuncu Patrycja Dorota Wıdlak, düğünden bir yıl sonra alkol sorununu kendisinden gizleyen eşinin agresifleştiğini ve kendisini eve hapsettiği gibi gerekçelerle boşanma davası açtı. Aynı dönem yeni anne olan Wıdlak, 10 bin TL tedbir nafakası ile 250 bin lira tazminat istedi. Suçlamaları inandırıcı bulmayan mahkeme, davayı reddetti. 4 yıl sonra bu kez Zarakol mahkemeye başvurdu.

TÜRKÇEYİ BİLE ÖĞRETMEMİŞ

Polonyalı eşinin 4 aylıkken ülkesine kaçırdığı oğluna 4 yıldır hasret olduğunu belirten işadamı, çocuğu görme hakkını elinden alan Wıdlak için zorlama hapis cezası istedi. 4 yaşına giren oğlunu online görebildiğini belirten Zarakol, çocuğunun sadece Polonyalıların resmi dili Lehçe konuştuğunu ve bu nedenle iletişim kuramadığını öne sürdü. Dava dilekçesinde, Aras Zarakol'un Adalet Bakanlığı aracılığıyla Polonya'da 'uluslararası çocuk kaçırma' davası açtığı ve haklı bulunduğu da belirtildi.

Muhteşem Yüzyıl Kösem'in Şayeste Hatun'u Patrycja Wıdlak, Deniz Yıldızı ve Arka Sıradakiler gibi dizilerde de rol almıştı.

<p>Bu 2 yılda aklınızda neler kaldı? İşte İmamoğlu'nun İstanbulluların unutmayacağı hezimetleri...</

İBB Başkanı İmamoğlu sınıfta kaldı

Burak Elmas'tan Fatih Terim'e dünyaca ünlü yıldız hediyesi

İşte Kore'de görev yapan Türk Tugayı

İngiltere iddiaları reddetmişti! Rusya Savunma Bakanlığı görüntüleri paylaştı