• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
30 Aralık 2020 Çarşamba 15:40 | Son Güncelleme:

Sahte içkide dikkat çeken not: "Bunlar zehirli dikkat"

Sahte içkide dikkat çeken not: "Bunlar zehirli dikkat"
DHA

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nün yılbaşı öncesi gerçekleştirdiği sahte içki operasyonunda şişenin üzerinden çıkan not şaşkınlık yarattı. Polis ekipleri kenara ayrılmış olan içkilerin üzerinde, "Bunlar zehirli dikkat" yazılı not buldu.

Kocaeli'de, polisin yılbaşı öncesinde yaptığı operasyonda 35 şişe sahte içki, 15 litre etil alkol ve 6 litre el yapımı içki ele geçirildi. Bir iş yerinde kenara ayrılan sahte içkilerin üzerinde 'Bunlar zehirli dikkat' yazılı not bulundu.

DHA'da yer alan habere göre; Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yılbaşı öncesinde alkollü içeceklere olan talep nedeniyle piyasaya sahte içki sürmek isteyenlere yönelik operasyon yaptı. Operasyon kapsamında Kocaeli genelinde 115 iş yeri kontrol edilirken, bu iş yerlerinde 35 şişe sahte alkollü içki, 15 litre etil alkol ve 6 litre el yapımı içki ele geçirildi.

Ekiplerin bir iş yerinde yaptığı aramada kenara ayrılan el yapımı içkilerin üzerinde ise 'Bunlar zehirli dikkat' yazılı not bulundu.

Operasyon kapsamında 2 kiş hakkında Kaçakçılık ile Mücadele Kanunu kapsamında adli işlem, 1 kişi hakkında ise Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanuna muhalefet suçundan idari işlem yapıldı.

<p>Türk savunma sanayisi şirketi HAVELSAN kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer risklerin tespi

İHA'lara 'milli' dokunuş: Kimyasal riskleri de tespit edecek

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Fenerbahçe'nin ardından Galatasaray... Beşiktaş'ta yüzler gülüyor