• $8,3285
  • €10,0169
  • 478.689
  • 1420
14 Nisan 2021 Çarşamba 01:25 | Son Güncelleme:

Sahurda fırınlar açık mı, kapalı mı? Ramazan ayı fırın çalışma saatleri 2021 nasıl?

Sahurda fırınlar açık mı, kapalı mı" Ramazan ayı fırın çalışma saatleri 2021 nasıl"

Müslüman alemi tarafından kutsal kabul edilen 11 ayın sultanı Ramazan ayı nihayet başladı. Koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle fırın çalışma saatleri Ramazan ayı içerisinde merak edilmeye başlandı. Pide ya da ekmek almak isteyen ve oruç tutmak için sahur yapacak kişiler "Ramazan ayında sahurda fırınlar kapalı mı, açık mı?" sorusunu merak ediyor. İşte fırın çalışma saatleri...

11 ayın sultanı Ramazan ayı 13 Nisan Salı günü itibarıyla başlıyor. Fırın çalışma saatleri pide ya da ekmek almak isteyen kişiler tarafından öğrenilmek istiyor. Saat 9'dan sonra sokağa çıkma yasağının başlaması nedeniyle "Sahurda fırınlar açık mı?" sorusu akıllara takıldı. Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı genelge yayınladı. Peki, Ramazan ayında gece sahurda fırınlar açık mı, kapalı mı?

SAHURDA FIRINLAR AÇIK MI, KAPALI MI?

Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayı 13 Nisan Salı günü itibarıyla başladı. Ülkemizde koronavirüs vaka artışı nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle sahurda fırınlar açık mı sorusu merak ediliyordu. Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı Genelge yayınladı. Buna göre Ramazan ayı içerisinden sahurda fırınlar açık olacak.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN FIRINLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre; 'Ramazan pidesi ve ekmek satışı ile ilgili olarak; Ramazan ayı süresince iftar saati ve hemen öncesinde oluşabilecek pide kuyrukları ve yoğunluğun oluşturacağı riskin önlenmesi amacıyla fırınlardaki özel sipariş üretimi de dahil pide ve ekmek üretimi iftardan 1 saat önce sonlandırılacak ve iftar saatine kadar sadece satış yapılabilecek. İftardan sonra fırınlarda üretim, satış ve diğer hazırlık işlemlerine devam edilebilecek.

Ramazan ayını fırsat bilerek fahiş fiyat uygulaması yapan firma/işletmelere yönelik denetimler arttırılacak ve aykırı durumlarla karşılaşılması halinde gerekli adli/idari işlemler ivedilikle yapılacak.' ifadelerine yer verildi.

  • sahurda fırınlar açık mı
  • sahurda fırınlar kapalı mı
  • ramazan ayı fırın çalışma saatleri
  • fırın çalışma saatleri 2021
  • ramazanda fırınlar açık mı
<p><span>TARHANA YAPIMI</span><br></p><p>Yaz mevsiminde kadınlar tarafından hazırlanan tescil

Tescilli Uşak tarhanasıyla çorba tarifi

Tokat'ta bulunan tilki yavruları koruma altına alındı

İstanbul Havalimanı'nda göçmen kaçakçılığı

Balıkesir'in büyülü güzelliği Kuş Cenneti Milli Parkı