• $8,0795
  • €9,7054
  • 450.959
  • 1409.19
25 Mart 2021 Perşembe 10:09 | Son Güncelleme:

Resul Kurt kimdir, kaç yaşında? AK Parti MKYK üyesi Resul Kurt aslen nereli?

Resul Kurt kimdir, kaç yaşında" AK Parti MKYK üyesi Resul Kurt aslen nereli"

AK Parti'nin yeni Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) kadrosunda yer alan isimlerden biri de Resul Kurt oldu. Resul Kurt kimdir, kaç yaşındadır? Resul Kurt aslen nereli? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Resul Kurt, 1971 yılında Adıyaman'da doğdu. İlköğretimini Adıyaman 12 Eylül İlkokulunda, Orta Öğrenimini Gazi Ortaokulunda ve Adıyaman Lisesi'nde tamamladı. İşte hakkında tüm merak edilenler...

AK Parti'nin 7'nci Olağan Büyük Kongresi bugün gerçekleştirildi. AK Parti MKYK listesindeki değişiklikler belli oldu. Mevcut MKYK listesindeki 50 kişi 75 kişiye çıkarıldı. Yeni MKYK üyeleri arasında Resul Kurt da yerini aldı. Resul Kurt kimdir, kaç yaşındadır? AK Parti MKYK üyesi Resul Kurt aslen nereli? gibi soruların yanıtları araştırılmaya başlandı. İşte tüm merak edilenler..

RESUL KURT KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

Resul Kurt, 1971 yılında Adıyaman'da doğdu. İlköğretimini Adıyaman 12 Eylül İlkokulunda, Orta Öğrenimini Gazi Ortaokulunda ve Adıyaman Lisesi'nde tamamladı.

1992 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Organizasyon Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimine başladı.

Resul Kurt, 06.03.1995 tarihinde Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü Sigorta Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. 1996 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Sosyal Sigortacılık Anabilim dalında Yüksek Lisans eğitimine devam etti. 3 yıllık Müfettiş Yardımcılığı dönemini müteakip yeterlik sınavında başarılı olarak 1998 yılında Sigorta Müfettişliğine atandı.

1999 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Sosyal Sigortacılık Anabilim dalında Yüksek Lisans eğitimini, "Sosyal Sigortalarda Denetim ve Özel Bir Denetim Yöntemi Olarak Asgari İşçilik Uygulaması" konulu master teziyle tamamlayarak Sosyal Sigortacılık Bilim Uzmanı oldu.

Sosyal Sigortalar Kurumu Başkanlığı Sigorta Teftiş Kurulu Başkanlığında Sigorta Müfettişi olarak çalıştı. 2006-2007 yıllarında Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında Başmüfettiş olarak görevini sürdürdüğü görevinden 22.12.2008 tarihinde istifa ederek ayrıldı.

Marmara Üniversitesi Mali Hukuk programında "Vergi Hukuku Açısından Hizmet Akdi" konulu doktora tezini 2010 Eylül ayında tamamladı.

Marmara Üniversitesi SBMYO Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı.

2009 yılı başında Mehmet Koçak'la birlikte kurduğu "Kurt ve Koçak Danışmanlık, Eğitim Ve Yayıncılık Tic. Ltd. Şti."nde kamu ve özel sektöre iş hukuku ve sosyal konularında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Evli ve İki çocuk sahibi olup İngilizce bilmektedir.

Mücahit Birinci kimdir, kaç yaşındadır? Mücahit Birinci aslen nerelidir, babası kim?

Seda Sarıbaş kimdir, kaç yaşındadır? AK Parti MKYK üyesi Seda Sarıbaş aslen nereli, eşi kimdir?

Metin Külünk kimdir, kaç yaşındadır? Metin Külünk aslen nereli, evli mi?

Türk İslam Karakoç kimdir, kaç yaşındadır? AK Parti MKYK üyesi Türk İslam Karakoç aslen nereli?

  • Resul Kurt kimdir
  • Resul Kurt kaç yaşında
  • Resul Kurt aslen nereli
  • Resul Kurt kim
  • Resul Kurt evli mi
<p>Libya Başbakanı Dibeybe, 5 başbakan yardımcısı ve 14 bakanı ile Türkiye'ye geldi. Abdulhamid Dibe

Libya'nın kritik ziyareti dünyada nasıl yankı buldu?

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Erzurum'un asırlık camilerinde Kovid-19 nedeniyle ramazan buruk geçiyor

Bakan Çavuşoğlu, NATO Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e geldi