• $8,3257
  • €10,1255
  • 499.2
  • 1454.25
10 Nisan 2021 Cumartesi 10:13 | Son Güncelleme:

Ramazanda sokağa çıkma yasağı var mı? Ramazanda tam kapanma olacak mı, yasaklar gelecek mi?

Ramazanda sokağa çıkma yasağı var mı" Ramazanda tam kapanma olacak mı, yasaklar gelecek mi"

Ramazan ayına kısa bir süre kala Ramazanda tam kapanma konuları sık sık konuşuluyor. Vatandaşlar aramalarında Ramazanda tam kapanma olacak mı, yasaklar gelecek mi? Ramazanda sokağa çıkma yasağı var mı? sorularına yanıt arıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, düzenlenen son Kabine Toplantısı'nda toplu iftarların yasak olduğu ayrıca kafe, restoran ve lokantaların ise paket servis hizmeti vereceği belirtilmişti. İşte Ramazanda tam kapanma olacak mı sorusuna yanıt...

Ramazanda tam kapanma konusu gündemde yer alıyor. 12 Nisan akşamı Müslüman alemi ilk oruç için sahura kalkacak. Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen son Kabine Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu iftarların yapılmayacağını, kafe, restoran ve lokantaların ise paket servis ile hizmet vereceklerini duyurmuştu. Peki, Ramazanda tam kapanma olacak mı, yasaklar gelecek mi? Ramazanda sokağa çıkma yasağı var mı?

RAMAZANDA TAM KAPANMA OLACAK, YASAKLAR GELECEK Mİ?

Ramazanda tam kapanma olacak mı konusu gündemde yer almaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerçekleşen son Kabine Toplantısı sonrası şu ifadeler kullandı:

"Çok yüksek riskli grubu temsil eden kırmızı kategorideki iller nüfusumuzun % 80'ini temsil eden 58 şehre ulaşmıştır. Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21:00 ve 05 olarak her gün devam edecektir. Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın %50 kapasite şekilde çalışabilecektir. Kapanma saati sonrası ve sokak kısıtlaması günlerindeki paket servisi devam edecektir."

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Ramazan ayında fedakarlık yapacağız. Ülke genelinde hafta sonu sınırlaması uygulayacağız. Sadece Ramazan boyunca lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servisle sınırlandıracak. Yine ramazan boyunca toplu iftar ve sahur gerçekleştirilemeyecektir." dedi.

RAMAZANDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Kırmızı kategorideki illerde, pazar günü uygulanan kısıtlama artık cumartesi ve pazar olarak sürecektir." açıklamasında bulundu.

LOKANTA VE KAFEYE KİŞİ BAŞI 1500 LİRA DESTEK

Erdoğan kısıtlamalardan etkilenecek lokanta ve kafeler için destek açıkladı: "Bu uygulamadan etkilenecek lokanta ve kafe işletmecilerine mevcut desteklere ilave olarak bazı katkılar sağlayacağız. Nisan ve mayıs aylarında, normalleşme ve ücretsiz izin uygulaması kapsamında sigorta primi desteğinden yararlanamayan lokanta ve kafe çalışanlarımızın da prim yüklerini üstlenecek, ayrıca bunlara kişi başı 1500 lira nakdi ödeme yapacağız. Vatandaşlarımızdan, bayramla birlikte her alanda özgürlüğümüzü gönlümüzce yaşayacağımız bir Türkiye fotoğrafına kavuşmak için, bu süreci dikkatle ve hassasiyetle değerlendirmeye davet ediyorum."

  • Ramazanda tam kapanma olacak mı
  • Ramazanda sokağa çıkma yasağı
  • Ramazanda kapanma
  • Ramazanda yasaklar gelecek mi
  • Ramazanda yasak
  • ramazan ayında yasak
<p> Uzman Psikolog Derya Yalçınkaya, gebelik psikoeğitimi hakkında şöyle diyor;</p><p> 'G<span>ebele

Hamilelik sürecindeki kaygılar ile nasıl başa çıkılır?

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı