• $7,2972
  • €8,7914
  • 403.79
  • 1527.45
22 Ocak 2021 Cuma 13:32 | Son Güncelleme:

Konya'da Şeyma öğretmen ve kardeşini öldürmüştü: Karar belli oldu

Konya'da Şeyma öğretmen ve kardeşini öldürmüştü: Karar belli oldu
AA

Konya'da platonik aşık olduğu Şeyma öğretmen ve kardeşi Tuğba'yı öldüren sanığa ceza yağdı. 2 kez müebbet hapis cezası verilen sanığa ayrıca 3 ayrı suçtan da toplamda 18 yıl 6 ay hapis ile para cezası da verildi.

Konya'da komşuları öğretmen Şeyma ile kız kardeşi Tuğba Sarı'yı öldürdüğü, anneleri Hacer Sarı'yı yaraladığı gerekçesiyle yargılanan sanığa 2 kez müebbet ve 18 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

AA'da yer alan habere göre, Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Muzaffer Canpolat ve taraf avukatları katıldı.

Sanık Canpolat, esasa ilişkin savunmasında eylemini planlı olarak gerçekleştirmediğini iddia ederek, "Amacım sadece konuşmaktı. Çok pişmanım." ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, Canpolat'ın Şeyma ve Tuğba Sarı'ya yönelik "kasten öldürme" suçundan 2 kez müebbet hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

3 AYRI SUÇTAN DAHA CEZA

Heyet, sanığa, anne Hacer Sarı'ya yönelik "kasten öldürmeye teşebbüs" eyleminden verdiği müebbet hapis cezasını, eylemin teşebbüs aşamasında kalması nedeniyle 15 yıla indirdi.

Sanık, "konut dokunulmazlığını ihlal" suçundan 2 yıl 6 ay, "6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun'a muhalefet" suçundan da 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Heyet, sanığın gelecekte tekrar suç işlemeyeceğine dair olumlu kanaat oluşmadığından cezasında indirim uygulamadı.

NE OLMUŞTU?

Selçuklu ilçesi Binkonutlar Mahallesi Revan Caddesi'ndeki evinde yalnız yaşayan Muzaffer Canpolat, 27 Haziran 2019'da komşuları Hacer (51) ile kızları Şeyma ve Tuğba Sarı'yı evlerinde tabancayla vurmuştu. Öğretmen olduğu öğrenilen Şeyma Sarı olay yerinde hayatını kaybetmiş, hastaneye kaldırılan yaralılardan Tuğba Sarı da kurtarılamamıştı.

Olayın ardından polise teslim olan Canpolat, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı. Canpolat hakkında "kasten öldürme, kasten öldürmeye teşebbüs ve konut dokunulmazlığını ihlal" gibi suçlamalarla dava açılmıştı.

<p>Afyonkarahisar'da sipariş ettiği çiğ köftenin acılı olduğu gerekçesiyle iş yeri çalışanı Y.K.'yı

Sosyal medyayı ayağa kaldıran olayda yeni gelişme! Çiğ köfte 'acılı' diye çalışanı tokatlayan şüpheli serbest

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu