• $7,4002
  • €8,964
  • 438.238
  • 1491.9
05 Ocak 2021 Salı 11:26 | Son Güncelleme:

PKK'lı fizyoterapistten itiraf: "Çıkmak için 1 ay uğraştım"

PKK'lı fizyoterapistten itiraf: "Çıkmak için 1 ay uğraştım"
AA

Terör örgütü PKK'ya katılan fizyoterapist, yakalanınca itirafçı oldu. Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyen A.H. ifadesinde örgüte dair bilgiler vererek, "Çıkmak için 1 ay uğraştım." dedi.

Şanlıurfa'da yakalanan ve bir dönem terör örgütü PKK içerisinde bulunduğu belirlenen fizyoterapist, 14 teröristi teşhis etti.

AA'da yer alan habere göre, Diyarbakır'da yapılan bir terör operasyonunda ele geçirilen materyallerden terör örgütü PKK içerisinde faaliyet gösterdiği tespit edilen A.H, Şanlıurfa'da düzenlenen operasyonla yakalandı.

Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak isteyen ve itirafçı olarak terör örgütü hakkında bilgiler veren A.H'nın ifadesi, hakkında hazırlanan iddianamede de yer aldı.

A.H, ifadesinde, PKK'lıların baskısı sonucu 2014 yılında örgüte katıldığını iddia ederek, Mardin üzerinden Suriye'ye geçişinde terör örgütü bağlantısı nedeniyle KHK ile kapatılan bir gazetede yazarlık yapan kişinin aracılık yaptığını öne sürdü.

Örgütün yapılanması, eylemleri ve iç yüzüne ilişkin bilgiler verip, 14 örgüt mensubunu fotoğraflarıyla teşhis eden A.H, Suriye'ye geçişinin ardından uzun bir yolculukla Kandil'e götürüldüğünü ifade etti.

"ÇIKMAK İÇİN 1 AY UĞRAŞTIM"

Türkiye'ye karşı hiçbir eylemde bulunmadığını iddia eden sanık, ifadesinde şunları anlattı:

"Kandil'de 40 gün süren ideolojik eğitimler aldım. Bu sürede silahı teorik olarak anlattılar. Eğitim sonrası silah verdiler, beni sağlık alanına atadılar. Ne yapacağımı bilmiyordum, beklemedeydim. Bir akşam yanıma 4 PKK'lı terörist gelip beni götürdü. Nereye gideceğimizi bilmiyordum. 'İşin var' dediler. Bir araziye gittik, bir battaniye kaldırdılar, baktım içinde Cemil Bayık var. Cemil Bayık'ı tedavi etmem gerektiğini söylediler. Bu 4 şahıs da benim Cemil Bayık'a zarar vermemem için tetikte duruyorlardı. Sonra oradan ayrıldık. Örgüt içerisinden çıkmak için bir ay boyunca uğraştım, orada hiçbir çalışma da yapmadım."

A.H, terör örgütü içerisinde bir süre kaldıktan sonra örgütten ayrıldığını söyledi.


Haberin Özeti

Terör örgütü PKK'ya katılan fizyoterapist, yakalanınca itirafçı oldu. Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyen A.H. ifadesinde örgüte dair bilgiler verdi.
• "Mardin üzerinden Suriye'ye geçişimde, terör örgütü bağlantısı nedeniyle kapatılan bir gazetede yazarlık yapan biri aracılık yaptı."
• "Bir araziye gittik, bir battaniye kaldırdılar, baktım içinde Cemil Bayık var. Cemil Bayık'ı tedavi etmem gerektiğini söylediler. Bu 4 şahıs da benim Cemil Bayık'a zarar vermemem için tetikte duruyorlardı."
• "Örgüt içerisinden çıkmak için bir ay boyunca uğraştım, orada hiçbir çalışma da yapmadım."
<p>İki ülke arasında gerçekleştirilen istikşafi görüşmelerin 61. turu tamamlandı. Bir sonraki turun

Atina ile hangi konular masada?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Klozeti açınca dev yılanla göz göze geldi! İşte o korku dolu anlar...

İstanbul'da etkili olan yağışlı hava, trafikte yoğunluğa neden oldu