• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
27 Ağustos 2012 Pazartesi 05:42 | Son Güncelleme:

PKK kepçe operatörünü serbest bıraktı

PKK kepçe operatörünü serbest bıraktı

Doğubazayıt ilçesinde yol yapım şantiyesini basan bir grup terörist tarafından kaçırılan kepçe operatörü serbest bırakıldı.

 Tendürek Dağı Somkaya köyü yakınlarında yol yapım çalışmalarını sürdüren şantiyeyi basıp, 3 kamyon ve bir iş makinesini yakan teröristlerin yanlarına alarak kaçtıkları kepçe operatörü Zeydin Sargut'un Doğubeyazıt-Çaldıran ilçeleri arasındaki bir mevkide serbest bırakıldığı bildirildi.

Sargut'un amcası Mecit Sargut, yeğeninin serbest bırakıldığını belirterek, ''Yeğenim sapasağlam bize geldi. Şu anda Doğubayazıt'a bağlı Çetenli Jandarma Komutanlığı'nda ifadesi alınıyor'' dedi.

Tendürek Dağı Somkaya köyü yakınlarında 2 gün önce yol yapım çalışmalarını sürdüren şantiyeyi basan bir grup terörist, burada iki kamyon, bir iş makinesi ile yoldan geçen bir kamyonu yakmış, Van'dan Giresun'a gittikleri öğrenilen bir ailenin içinde bulunduğu otomobile ateş açarak, otomobildeki bir kadını yaralamıştı. Karanlıktan yararlanarak kaçan teröristler, kepçe operatörü Zeydin Sargut'u da yanlarına alarak kaçmıştı.

AA

<p>Bingöl'den kalkan ve Bitlis'in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit olan 11 as

Bitlis'teki helikopter kazasında şehit olan kahramanlara veda

Antalya'daki yerleşik yabancılarKovid-19 aşısının ilk dozunu yaptırdı

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Bağdat'ta

Türk Kızılay Irak Delegasyonuna ait fırında üretilen ekmekleri mültecilere dağıttı