• $7,8165
  • €9,2788
  • 483.546
  • 1211.51
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Ocak 2020 Perşembe 11:41 | Son Güncelleme:

Pizzaya tüküren kurye hakkında karar verildi

Pizzaya tüküren kurye hakkında karar verildi

Eskişehir'de, sipariş olarak götürdüğü pizzaya tüküren ve bu anları kameraya kaydeden kurye hakkında 2 ayrı suçtan 18 yıla kadar hapis cezası istendi.

Eskişehir'de motosikletle servis yapan Burak S, 24 Aralık 2017'de sipariş götürdüğü apartmanda, elindeki kutuyu açıp içindeki pizzaya tükürdü.

Apartmanın güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, kurye Burak S'nin, pizzaya tükürme anını cep telefonu kamerasıyla çektiği görüldü.

Burak S, daha sonra merdivenlerden 5'inci kata çıkıp, pizza siparişi veren Hüseyin Alyüz'e teslim etti. Apartman sahibinin yeğeni Ç.E'nin, kuryenin pizzaya tükürmesini güvenlik kamerası kayıtlarında görmesi ve durumu Alyüz'e bildirmesinin ardından olay, yargıya taşındı. Burak S'nin pizza firmasındaki işine de son verildi.

Eskişehir 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde süren davanın 5'inci duruşmasına tutuksuz sanık Burak S. ile şikayetçi Hüseyin Alyüz katılmazken, mahkemede avukatları yer aldı.

18 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Mahkeme savcısı, verdiği mütalaasında pizza kuryesi Burak S. hakkında, 'tüketilecek her çeşit besin veya şeylere zehir katarak veya başka suretlerle bunları bozarak kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürmek'ten 2 yıldan 15 yıla kadar 'mala zarar vermek' suçundan da 4 aydan 3 yıla kadar hapis cezası talep etti. Duruşma, avukatların mütalaaya karşı savunma için ek süre istemesinin ardından ertelendi.

4 BİN LİRALIK TAZMİNAT CEZASINA ÇARPTIRILMIŞTI

Öte yandan Burak S, Tüketici Mahkemesi'nde 'mala zarar verdiği ve besini bozarak kişilerin sağlığını tehlikeye düşürdüğü' gerekçesiyle 4 bin liralık tazminat cezasına çarptırılmıştı.

(DHA)

<p>Editör:</p><p><a href='mailto:ayse.tunali@turkmedya.com.tr'>ayse.tunali@turkmedya.com.tr</

21 Ekim 2020 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Sur'daki tescilli ''Diyarbakır evleri'' restore ediliyor

Brezilya'dan gelen bir gemide 220 kilogram kokain ele geçirildi