• $ 6,1216
  • € 6,6154
  • 323.099
  • 116937
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Pastırma yazı ne zaman?

Pastırma yazı ne zaman başlayacak, hangi ay? Pastırma sıcakları havaların ülke genelinde serinlemesinin ardından vatandaşlar tarafından aratılmaya başladı.

Pastırma yazı ne zaman sorusu arama motorunda yoğun bir şekilde aratılıyor. Havaların ülke genelinde soğuması ve sıcaklıkların düşmesi vatandaşlara pastırma yazını düşündürmeye başladı. Özellikle Ekim ayının ortalarına gelmemiz ve kış aylarının yaklaşması ile birlikte vatandaşların havaların tekrar ısınıp ısınmayacağını merak ediyor. 

PASTIRMA SICAKLARI NE ZAMAN BAŞLAR?

Pastırma yazı ya da pastırma sıcakları; genellikle Ekim ayının ortaları ya da sonunda başlar ve Kasım ayının ikinci haftasına kadar sürer. Pastırma sıcakları başladığı zaman genellikle gündüzleri mevsim normallerinin üzerinde bir sıcaklık görülürken geceleri ise hava puslu olur.

PASTIRMA YAZI İSMİNİ NEREDEN ALIYOR?

Adından da anlaşıldığı üzere pastırma yazı ismini pastırmadan almaktadır. Eski zamanlarda uzun yola giden yolcular, yanlarına bozulmasın diye pastırma alırlarmış. Bu mevsimde çok fazla ayaz olduğu için “Pastırma ayazı” ismi yıllar içerisinde pastırma yazına dönüşmüştür.

Başka bir nedeni ise en güzel pastırmaların bu mevsimde pişirildiği söylenmektedir.

 


<p>Wuhan’da insanların umutlarını yitirdiğini gözler önüne seren yeni bir video ortaya çıktı.

Umutsuz Wuhanlılar paralarını uçak yapıp camdan attı

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Sınırlarımız dışındaki ilk GNSS istasyonu Antarktika'ya kuruldu

Kar savaşçıları'nın Ilgaz ve Küre dağlarında kar mücadelesi