• $ 6,7342
  • € 7,5768
  • 367.609
  • 109111
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
17 Nisan 2019 Çarşamba 15:47 | Son Güncelleme:

Parası için evinde öldürülen Nejla hemşire cinayeti sırrı çözülemedi

Karabük’te evinde bıçaklanarak hunharca öldürülen hemşirenin cinayeti 18 yıldır çözülemedi.

Karabük Devlet Hastanesinde hemşirelik yapan Nejla Beşevli’nin, 16 Mart 2001 tarihinde işe gelmeyince mesai arkadaşlarının polise haber vermesi sonrası evinde yerde kanlar içinde cesedi bulunmuştu.

18 yıl önce polis ekiplerince yapılan incelemede evinde bıçakla hunharca öldürülen Nejla hemşirenin bir gün önce çektiği maaşı ve ziynet eşyalarının olmadığı ve cinayetinde bu yüzden işlendiği üzerinde durmuştu. Aradan geçen 18 yılda Nejla hemşirenin cinayeti gizemini ise hale korurken, yakınları katil yada katillerin bir gün yakalanacağı yönünde umutlarını hala koruyor.

Abla Emine Demirci, 18 yıldır günlerinin ağlayarak geçtiğini anneleri Ayşe Beşevli’nin ise 14 yıldır yatağa mahkûm olduğunu söyledi.

Acılı abla Emine Demirci, cinayetin bir gün mutlaka aydınlatılacağını umutlarını sürdürdüklerini belirterek, “ Yakın çevresi, komşuları, hastane personeli muhakkak bunların içinde bunun eve girerken veya çıkarken biri mutlaka vardır. Herkese sesleniyorum. Bu sadece bizim değil, herkesin başına gelebilir. Kendilerini ellerinin vicdanına koysun. En ufak bir ipucu, belki onlar için önemsiz bir şey varsa söylesinler. Bizim adımız ortaya çıkacak veya korkusunu çekmesinler. Duyarlı kişilere sesleniyorum, bir şey bilen varsa bize yardımcı olsun. 18 yıldır sürekli şu, yada bu mu yaptı diye herkesi şüpheli gibi görüyoruz” dedi.
Kardeşinin mezarının olaydan 1 yıl 1 ay 5 gün sonra yeniden açıldığını söyleyen abla, “ Bunun üstünden saç kılı bulunmuş. Bu kendinin mi başkasının saçımı diye test yapmak için baş tarafından mezarı açıldı. Nasıl mezara koyduysak aynısı duruyordu. Ne bir koku, ne başka bir şey, aynısı duruyor. Bu onlara ibret olsun. En azından bunu yapanlar Allah’ın adaletinden kaçamayacak. Bilenlerde söylemeyen varsa onları da Allah’a havale ediyoruz. Bir bilen varsa önemsiz olabilirken, girerken, çıkarken birilerini gören varsa emniyet güçlerine söylesinler” diye konuştu.

Demirci, 18 yıldır vicdan azabı çektiklerini de ifade ederek, “ Yıllarıdır hep hayalim, katil zanlısı yakalandığında emniyete getirilirken bir taş alıp ona atıp bir kere canının yanmasını hayalini kurdum. Ben umudumu Allah’tan hiç kesmedim. 30 yılda geçse muhakkak en azından adaletin bir gün yerini bulacağına inanıyorum. En azından Allah’ın adaletinden kaçamayacağına inanıyorum. Kardeşimin kanı yerde kalamayacak. Annem bu hale düştü. Ağlaya ağlaya 14 yıldır yatağa mahkum oldu.” dedi.

(İHA)

MSB: Terör örgütü PKK'nın bir ini daha yok edildi

MSB: Terör örgütü PKK'nın bir ini daha yok edildi

ABD ordusu harekete geçti! Başkente yığınak yapılıy

ABD ordusu harekete geçti! Başkente yığınak yapılıyor

WhatsApp kullanıcılarını bir yenilik daha! WhatsApp'a gelen yeni ö

WhatsApp kullanıcılarını bir yenilik daha! WhatsApp'a gelen yeni özellik nedir?

Ağrı'da yakalanan 4 yavru maymun Gaziantep'e getirildi

Ağrı'da yakalanan 4 yavru maymun Gaziantep'e getirildi