• $7,3773
  • €8,9702
  • 442.01
  • 1552.52
31 Aralık 2020 Perşembe 12:42 | Son Güncelleme:

Onlarca servisçi mağdur: "Hakim, savcı taşıyorum" diyerek dolandırdı...

Onlarca servisçi mağdur: "Hakim, savcı taşıyorum" diyerek dolandırdı...
DHA

İstanbul'da servisçileri iş vaadiyle dolandıran şüpheli yakalandı. Onlarca kişinin şikayetçi olduğu şüphelinin, "Hakim, savcı taşıyorum" diyerek servisçilerden masraf adı altında para aldığı öğrenildi.

İstanbul'da iş arayan servis aracı sahipleriyle irtibata geçerek, “Savcı hakim taşıyorum. 6-7 tane servisim var diyerek, iş vaadinde bulunan ve her birinden masraflar adı altında 500 -1000 TL aldığı öğrenilen Cevat Ş., Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

DHA'da yer alan habere göre, dolandırılan onlarca kişi karakollara giderek şüpheliden şikayetçi oldu. Şikayetçilerden biri, "Benim servis aracımı aldı. 'Hakimleri taşıyacağım. Bunun için siren taktıracağım sonra sözleşme yaparız' diyerek aracı aldı. Daha sonra aradığımda telefonuna ulaşamadım. Bir gün polis uygulamasında yakalandığında dolandırıldığımı anladım. Binlerce TL trafik cezası geldi” dedi.

"500 TL İSTEDİ"

Dolandırıldığını belirterek şikayette bulunan Recep Boyacı, “Servis şoförlüğü için ilan verdim. Bir kişi benimle irtibata geçti. 7 tane arabası olduğunu söyledi. Ben çok sevindim. Buluştuk. Askeriye personel taşıdığını söyledi. 'Evraklarım eksik' dedim. 'Biz tamamlarız, muhasebecim o işlerle ilgilenir' diyerek 500 TL istedi. Ben de verdim." dedi. Şüphelinin adının Cevat Ş., olduğunu öğrendiğini söyleyen Boyacı, "Beni dolandırdı. Birçok arkadaşı da dolandırmış. Kimse düşmesin benim düştüğüm duruma.” diye konuştu.

"40 BİN TL KADAR ZARARIM VAR"

Bir başka mağdur Serdar Tuncer ise, “Cevat Ş., adlı kişi benimle irtibata geçti. Servis aracımla adliye personeli hakim savcı taşıyacağını söyledi. 'Sonra sözleşme yaparız' diyerek aracı aldı. Çakar takmış, şehirlerarası yol yapmış emniyet şeridi ve kaçak geçiş cezaları gelmeye başladı. Bir gün çakarlı olarak trafik çevirmesinde polis arkadaşlar beni aradı. Durumu anlattı. O an öğrendim. Adliye personeli yapmadığını. Güven timleri sağolsun yakaladılar. Şikayetçi olduk. Yaklaşık 25 30 kişiyiz bu şekilde mağdur edilen. Herhangi bir ücret ödemedi. 40 bin TL kadar zararım var. Sürekli telefon numarası değiştirdiği için de o günden sonra ulaşamamıştım.” diye konuştu.

"6 TANE SERVİSİM VAR DİYEREK KANDIRDI"

Köksal Çıracı ise, “İş arıyorum ilanından beni aradı. Telefonla konuştuk. Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi bahçesinde buluştuk. Servis şoförlüğü için gereken İstanbul Büyükşehir Belediyesi( İBB) kartını birine çıkardığını, bu kişinin ise kaçtığını, bana bu kartı vereceğini söyledi. 'Eksik evraklar için de 500 TL lazım' dedi. Ben de yakında oturan kız kardeşimden alacağını söyledim. Arabasına aldı ve beraber gidip kız kardeşimden aldık. Sonra tekrar hastane karşısında bulunan bir yere girerek sabıka kaydını çıkardı e- devletimden. Kimlik fotokopimi aldı. Beni de 6 tane servisim var diyerek kandırdı.” dedi.

Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan Cevat Ş., Ümraniye Şehit Numan Şeref Datlı Polis Merkezi’ne götürüldü. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

<p>Bir önceki PPK toplantısında faizler yüzde 15'ten yüzde 17'ye yükseltilmişti. Ekonomistler, Merke

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yılanların yuttukları dev canlılar

Ankara'nın en yaşlı iki kadınına koronavirüs aşısı yapıldı