• $9,5342
  • €11,0813
  • 547.647
  • 1509.2
14 Ekim 2021 Perşembe 09:44 | Son Güncelleme:

Saplantılı aşk kurbanı Sena'nın ölmeden önceki son sözleri yürek burktu

Saplantılı aşk kurbanı Sena'nın ölmeden önceki son sözleri yürek burktu
Sabah

İzmir'de saplantılı aşk cinayetine kurban giden 24 yaşındaki Sena'nın son sözleri ortaya çıktı. Sena'nın ölmeden önce kedisi Gofret'i ağabeyine emanet ettiği kaydedildi.

İzmir'de İlkay Ayeş tarafından bıçaklanarak öldürülen Sena Altan'ın son vasiyeti ortaya çıktı. Sena'nın adeta içine doğmuşçasına abisi Ergin Altan'a, kedisi Gofret'i kastederek "Abi sen buradayken Gofret'e çok iyi baktın. Bana bir şey olursa ona sahip çık. Gofret sana emanet" dediği öğrenildi.

Sabah'ta yer alan habere göre, Sena saplantılı aşkı İlkay Ayeş tarafından öldürüldü, kedisi Gofret de kayboldu. Acılı abi Ergin Altan, "Sena kedisi Gofret'e çok düşkündü. Ona 'kızım' derdi. Her yere gezmeye götürürdü. Yanından hiç ayırmazdı. İstanbul'a dönmeden iki gün önce Sena bana, 'Abi sen kedime çok güzel baktın. Bana bir şey olursa kedim sana emanet. Gofret'ime iyi bak' dedi." ifadelerini kullandı.

ADETA İÇİNE DOĞMUŞ

Daha sonra güldü. Ben de şaka yaptı sandım. O anda çok ciddiye almadım. Şimdi anlıyorum. Adeta Sena'nın öleceği içine doğmuş" dedi. Gofret'in arabalardan çok korktuğunu anlatan abi Ergin Altan, "Kardeşim Gofret'i sokakta yavruyken buldu. Gofret çok hastaydı. Gözleri açılmıyordu. Veterinere götürdü. İyileştirdi. Gofret sağlığına kavuştu ve 2.5 yaşına geldi."

NE OLMUŞTU?

Olay, Buca ilçesi Atatürk Mahallesi'ndeki evde meydana geldi. Mahalle sakinleri evden gürültü gelmesi nedeniyle polise ihbarda bulundu. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin yardımıyla içeri giren polis, evde Sena Altan (24) ve İlkay Ayeş'i (25) bıçaklanmış halde buldu. Yapılan kontrolde İlkay Ayeş'in evde yaşamını yitirdiği belirlendi. Ağır yaralı Sena Altan ambulansla Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine kaldırdı. Genç kız doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

İlkay Ayeş'in genç kızı bıçakladıktan sonra intihar ettiği öğrenildi. Ege Üniversitesi Bayındır Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı bölümü mezunu olan Sena Altan'ın İstanbul'daki saplantılı aşkından kurtulmak için İzmir'e yerleştiği ve İzmir'de tekstil firmasında müdürü olarak işe başladığı ortaya çıkmıştı. Ancak ikinci saplantılı aşkı İlkay Ayeş, sevgili olma teklifini reddettiği için Sena'yı öldürmüştü.

  • cinayet
  • izmir
  • 24 yaşındaki sena
  • saplantılı aşk
<p>Irak  ve Suriye'ye 2, Lübnan'a 1 yıl asker gönderme süresinin uzatılmasına ilişkin  Cumhurbaşkanl

CHP Tezkereye 'Hayır' Oyu Vereceğini Açıkladı

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu