• $ 6,7368
  • € 7,3003
  • 350.572
  • 89552.6
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Okulların açılmasına kaç gün kaldı?

“Okullar ne zaman açılacak?” sorusu araştırılan konular arasında yer alıyor. Okulların ayın kaçında açılıyor? Öğretmenler, öğrenciler ve veliler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan takvime göre tatil planlarını yapıyorlar. MEB, her yıl eğitim-öğretim takvimini yayınlıyor.

Okulların ne zaman açılacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. Okullar ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanlığı her yıl yayınladığı takvim ile eğitim-öğretime başlama ve ara verme tarihlerini duyuruyor. Öğretmenler, öğrenciler ve veliler bu tarihlere göre planlarını yapıyorlar.  

OKULLAR NE ZAMAN AÇILIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklamasına göre 2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak.

UYUM HAFTASI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

9. sınıf öğrencileri, ilkokul birinci sınıf, okul öncesi, imamhatip ortaokullarının 5'nci sınıf öğrencileri ve hazırlık sınıfı öğrencileri, yeni girdikleri ortama kısa sürede uyum sağlamaları açısından 5-6 Eylül tarihlerinde uyum eğitimi için okulda hazır bulunacak.

Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5'inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9'uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 5-6 Eylül 2019 tarihlerinde uyum eğitimleri yapılacak.

 


Kahve kuyruğu!

Kahve kuyruğu!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Enginarın bilinmeyen faydaları ortaya çıktı

Koronavirüs sonrası toplumları bekleyen değişimler: İşte ‘Korona Dünya Düzeni'