• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
25 Ocak 2021 Pazartesi 16:32 | Son Güncelleme:

Araç kontrol muayenesinde aynı istasyona gitme şartı kaldırıldı

Araç kontrol muayenesinde aynı istasyona gitme şartı kaldırıldı

Araç muayenesinde yeni bir dönem başlıyor. 1 Nisan'da yürürlüğe girmesi beklenen düzenlemeye göre, araç kontrol muayeneleri için aynı istasyona gitme zorunluluğu ortadan kalkıyor.

Araç muayenelerinde taşıt sahiplerini zora sokan bir uygulama sona eriyor. Muayeneyi geçemeyen araçların kontrollerinin aynı istasyonda yapılma zorunluluğu kaldırılacak.

Araç muayene yönetmeliğinde değişikliğe giden Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 1 Nisan'da başlayacak olan uygulamayı duyurdu.

Buna göre muayeneden geçemeyen araçların kusurlarının giderilerek 1 ay içinde yaptırmaları gereken kontrol muayeneleri, ilk muayenenin yapıldığı yer dışında başka istasyonlarda da yapılabilecek. Aynı zamanda kontrol muayenesinden de herhangi bir ücret alınmayacak.

1 NİSAN'DA BAŞLAYACAK

Böylece emniyetsiz veya ağır kusur sınıfına girerek muayeneden geçemeyen araçların gerekli onarımların ardından tekrar aynı istasyonda kontrol muayenesine girme zorunluluğu ortadan kalkmış oluyor. Vatandaşlar 1 Nisan itibarıyla kontrol muayenelerini bir defaya mahsus Türkiye'nin herhangi bir yerindeki istasyondan yaptırabilecek. 

<p>Antarktika'da Brunt Buz Sahanlığı'ndan 1,270 kilometrekarelik büyük bir parça buzul, çatlayarak k

Antarktika'dan korkutan görüntü: 1,270 kilometrekarelik buzul parçası kopma noktasına geldi

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek