• $8,154
  • €9,7085
  • 452.98
  • 1358.22
10 Aralık 2020 Perşembe 11:05 | Son Güncelleme:

O anlar saniye saniye görüntülendi... 'Maymun doğum günü'nde maymunları korkuttular

DHA

Tayland'da, festivalde atılan havai fişekler maymunları korkuttu. Bölgede yaşayan Chokchai Panumas, yerel medyaya yaptığı açıklamada, “Buradaki maymunlar normalde saldırgandır. Ama havai fişekler patladığında küçük bebekler gibi oluyorlar” dedi.

Tayland’da Budist tapınağında yaşayan maymunlar, ‘Maymun doğum günü’ festival kapsamı sırasında patlatılan havai fişek gösterisinden korktu. O anlar saniye saniye kameralara yansıdı.

DHA'nın haberine göre, Tayland’ın başkenti Bangkok’un kuzeyindeki Lopburi şehrindeki Budist tapınağında maymunlar, her yıl düzenlenen ‘Maymun doğum günü’ Festival'i sırasında patlatılan havai fişeklerden korktu. O anlar festivale katılan ziyaretçiler tarafından kayda alındı. Görüntülerde, havai fişeklerin patlama esnasında maymunlar kaçışmaları görüldü. Bölgede yaşayan Chokchai Panumas, yerel medyaya yaptığı açıklamada, “Buradaki maymunlar normalde saldırgandır. Ama havai fişekler patladığında küçük bebekler gibi oluyorlar” dedi.

MAYMUNLAR DA KORONAVİRÜSTEN ETKİLENDİ

Tayland’da maymunlar turistlerin en ilgi gösterdiği hayvanlar olarak biliniyor. Düzenlenen festival ise ‘Maymun doğum günü’ festivali olarak biliniyor. Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle turist sayısında ciddi düşüş yaşanan Tayland’da maymunların gıda bulamaması nedeniyle yiyecek çalmaya başladıkları ve gittikçe agresifleştikleri belirtildi.

<p>RAMAZAN'IN İLK GÜNÜ YAĞIŞLAR ÇEKİLİYOR</p><p>Hafta başında Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nu

Meteoroloji Uzmanı açıkladı... Ramazan'da hava durumu nasıl olacak?

İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın vahşi sakinleri büyük ilgi görüyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (13 Nisan 2021)

Azerbaycan'da 'Savaş Ganimetleri Müzesi' açıldı