• $ 6,8656
  • € 7,7427
  • 397.595
  • 115794
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
01 Temmuz 2020 Çarşamba 10:44 | Son Güncelleme:

Nargile kafeler açıldı mı? Nargile kafeler ne zaman açılacak?

Nargile kafeler koronavirüs salgını dolayısıyla alınan önlemler kapsamında geçici süreliğine faaliyetlerine ara vermişti. Salgın sonrası normalleşme sürecinin uygulanmaya başlamasıyla birlikte kafe, lokanta, restoran gibi işletmeler açıldı. 1 Temmuz itibariyle de internet kafeler yeniden faaliyete geçecek. Nargile kafeler için ise yeniden hizmet edilecek olan tarih için heyecanlı bekleyiş sürüyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle geçici süreliğine kapatılan işletmeler arasında nargile kafeler de yer alıyor. Salgın sonrası normalleşme sürecine geçişle birlikte açılan işletmelere 1 Temmuz itibariyle internet kafeler de eklenecek. Nargile kafeler ile ilgili son durum bilgisi haberimizde…

NARGİLE KAFELER NE ZAMAN AÇILIYOR?

Nargile kafeler korona virüsü salgını dolayısıyla alınan önlemler kapsamında geçici süreliğine faaliyetlerine ara vermişti. Salgın sonrası uygulanmaya başlanan normalleşme takviminde ise kafe, lokanta, restoran gibi işletmelerin açılış tarihi belli olmuş ve yeniden hizmet vermeye başlamışlardı.

Nargile kafeler ve eğlence mekanları için ise yeniden faaliyete dönüş için henüz bir tarih verilmedi. Konuya ilişkin resmi bir açıklama yapıldığında güncel bilgiler haberimizin içerisine eklenecektir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, "Türkiye olarak biz de bilim kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda virüsün yayılmasını engellemek ve insanımızın sağlığını korumak için pek çok önlem aldık. Nargile salonu, kıraathane, eğlence merkezi, gece kulübü, bar gibi tütün ürünlerinin yaygın olarak kullanıldığı mekanları süratle kapattık. Eğlence mekanları ile nargile içilen yerler bir süre daha kapalı kalmaya devam edecek. Bizim için insan sağlığı her türlü hesabın üzerindedir. Önümüzdeki dönemde de bu konudaki hassasiyetimizi ve kararlılığımızı sürdüreceğiz." ifadelerini kullanmıştı.

Nargile kullanımının salgının seyrine olumsuz anlamda zarar verebilme durumu oldukça yüksek. Bu konuyla alakalı ne gibi önlemlerin alınıp da vatandaşlara hizmet edileceği önümüzdeki günlerde belli olacaktır.

Teröristler teslim oluyor...PKK psikolojik çöküş içinde mi?

Teröristler teslim oluyor...PKK psikolojik çöküş içinde mi?

Hastalıkların düşmanı dutun bilmediğiniz faydaları

Hastalıkların düşmanı dutun bilmediğiniz faydaları

Bakan Koca tek tek açıkladı: En çok korona vakası hangi illerde v

Bakan Koca tek tek açıkladı: En çok korona vakası hangi illerde var?

10 Temmuz burç yorumları! Hangi burçları şanslı bir g�

10 Temmuz burç yorumları! Hangi burçları şanslı bir gün bekliyor?