• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
06 Ocak 2021 Çarşamba 10:42 | Son Güncelleme:

Motokuryeden kaçamadı... Dolandırıcıya uçan tekme!

DHA

İstanbul Pendik'te kuyucuya gelen dolandırıcı sahte kolyeyi satmak istedi. Kuyumcunun, altının sahte olduğunu anlamasıyla şüpheli kolyeyi de alarak dükkandan kaçtı. Kaçan şüpheli peşine düşen motokurye tarafından uçan tekmeyle durduruldu.

İstanbul Pendik'te kuyucuya gelen dolandırıcı sahte kolyeyi satmak istedi. Kuyumcunun, altının sahte olduğunu anlamasıyla şüpheli kolyeyi de alarak dükkandan kaçtı. Kaçan şüpheli peşine düşen motokurye tarafından uçan tekmeyle durduruldu.

DHA'nın haberine göre motosiklet ile kuyumcu dükkanına gelen bir kişi, içeri girerek gerçeği 50 bin lira değerinde olan sahte altından kolyeyi satmak istedi. Kolyeyi alarak gerekli kontrolleri yapan kuyumcu altının sahte olduğunu belirledi. Bu sırada gerçeğin ortaya çıktığını anlayan şüpheli ise kolye ile birlikte dükkandan kaçtı. Kuyumcu çalışanları da şüpheliyi kovaladı. O sırada kovalamacayı gören bir motokurye ise koşan şüpheliyi tekme atıp yere düşürerek yakaladı. O anlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

"ÖZELLİKLE BİZE DADANDILAR"

Kuyumcu dükanının sahibi Selim Sevgi, “Son bir yıldır özellikle sahte, kaplama altın diye tabir ettiğimiz dışı altın suyu, içi tamamıyla gümüş vaziyette piyasaya çok korkunç derecede sahte ürünler sunuyorlar. Özellikle bize dadandılar. Bu durumdan çok mustaribiz. Son bir buçuk ay içerisinde yirmi bin liralık sahte altın yedik. Görüntülerde izleyeceğiniz gibi son dönemde yaşadığımız olayda arkadaş geldi. Bize Trabzon hasır diye tabir ettiğimiz seti getirdi. Tabi biz daha önce de geldiği için daha temkinli davrandık. Mihenk taşına sürdük. Karşı taraftaki arkadaş olayı fark edince hemen apar topar elimizden kolyeyi aldığı gibi kaçmaya başladı" dedi.

"ONU DURDURMAK ZORUNDAYDIM"

Şüpheliyi durduran ve dönercide motokurye olarak çalışan Fırat Özalan ise, “Ben yine aynı şekilde işten dükkana doğru geçiyordum. Bir anda baktım, yan taraftaki ağabeyler bağırmaya başladı, 'Onu tutun.' diye. Ben de bilmiyorum kim olduğunu tabi. Merdivenden yan taraftaki kuyumcunun ateş etmesiyle benim ustam 'yan taraftan koş yakalarsın' dedi. Oraya geldim bir baktım üstüme doğru koşuyor. Baktım durmayınca mecburen bir şekilde durdurmak zorundaydım. Göğsüne tekme vurarak yere düşürdüm. Baktım hala kaçmaya çalışıyor, bu sefer üzerine saldırdım. Ondan sonra çevredeki insanlar gelince teslim etmek zorunda kaldım onlara. Zamanında kick boksa gitmiştim, oradan aklımda ne kaldıysa onu uyguladım" diye konuştu.


Haberin Özeti

Elindeki sahte kolyeyle İstanbul Pendik'teki bir kuyumcuyu dolandırmak isteyen şüpheli başarısız oldu.

DETAY
• Sahte kolyeyi de alıp kaçmaya çalışan şüpheli, motokurye tarafından uçan tekmeyle durduruldu.
• Görüntüler, güvenlik kameraları tarafından anbean kaydedildi.
<p>CHP’nin yayın organı Halk TV’de program sunan Özlem Gürses MHP lideri Devlet Bahçeli&

Sağlık Bakanlığından Halk TV sunucusu Özlem Gürses'e yalanlama: Öyle bir personelimiz yok

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yeni nesil 3 Fırtına obüsü Akar'ın katıldığı törenle TSK'ya teslim edildi

Karaciğeri yenileyen besinler