• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
21 Şubat 2021 Pazar 15:06 | Son Güncelleme:

Adana'da mor un ile üretilen baklava yoğun ilgi görüyor

Adana'da mor un ile üretilen baklava yoğun ilgi görüyor

Adana'da meyve özütleriyle elde edilen mor un ile üretilen mor baklava vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Adana'da çeşitli meyvelerin özütleri kullanılarak elde edilen mor un kullanılarak yapılan baklavalar vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Baklava üreticisi Mehmet Tekin, "Mor un, tamamen sağlığımıza zarar vermeyen bir yol izlenerek üretiliyor" diyerek katkı maddesi ve gıda boyası içermediğini belirtti.

DHA'nın haberine göre, Kentte uzun yıllardır baklava üretimi yapan bir firma, böğürtlen, mor dut, yaban mersini, vişne, nar, patlıcan, mor soğan kabuğunun özlerinden üretilen mor un ile baklava yapımına başladı. Rengi nedeniyle dikkat çeken mor baklavanın kilogram fiyatı ise 100 liradan alıcı buluyor. Son günlerde mor baklavanın gündemde olan bir ürün olduğunu söyleyen işletme sahibi Mehmet Tekin, sağlığa yararlı bir ürün ürettiklerini söyledi.

"KESİNLİKLE GIDA BOYASI YOK"

Mor baklavanın sağlığa faydalı olduğunu söyleyen Mehmet Tekin, "Adana'da şu anda mor baklavayı sadece biz üretiyoruz. Ürünümüz sağlıklı olduğu için Türkiye'nin her ilinden bu baklavamıza talepler var. Midye tatlısı, baklavalarımızı mor undan yapabiliyoruz. Ürünümüzün içinde kesinlikle gıda boyası ve katkı maddesi bulunmamaktadır. Ürünümüz tamamen doğaldır. Mor baklavanın içerisinde çok az bir ekşilik var. Bu ekşilikte baklavanın içerisindeki şekeri kesiyor. Mor un tamamen sağlığımıza zarar vermeyen bir yol izlenerek üretilmiş. Baklavayı yerken unun içerisinde bulunan meyveler şekeri kesiyor ve daha rahat yenilebiliyor. Baklavanın kilogramını 100 lira olarak belirledik. Talepler çok yüksek olduğu için siparişle bu ürünü üretiyoruz" dedi.

<p>DİSK'e bağlı Genel-İş ile Maltepe Belediyesi arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşm

Maltepe'de 5 gündür çöp toplanmıyor

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek