• $7,7872
  • €9,2884
  • 452.88
  • 1346.37
05 Eylül 2014 Cuma 09:07 | Son Güncelleme:

Modada ve Kasha’da sonbahar trendleri!

Modada ve Kasha’da sonbahar trendleri!

Yaz bitmek üzere, sonbahar kapıda. Moda haftalarında gözler sonbahar/kış modasına döndü.

Sonbaharda trend ve şık olmanın tüyolarını veren Kasha Kreatif Direktörü ve Kurucu Ortağı Serpil Özerden, "Bu sezon fuşya, yeşil ve sarı renkleri çok gündemde olacak. Çok özgür bir renk çeşitlemesi ile karşı karşıya kalacağız. Maviler, pudra renklerin her tonu, pembeler ve kırmızının böğürtlene kadar olan tüm tonları  koleksiyonlarda yer alacak. Ama siyah ve beyazdan her sezon olduğu gibi bu sezon da vazgeçilmeyecek" dedi.

Boğazlı kazaklar geri döndü

Elegan, maskülen çizgilerin bu sezona damga vuracağını anlatan Özerden, trendleri şöyle sıraladı: "Bunların içinde kadınların kendilerini iyi hissettikleri dar, slim fit kıyafetler, kalem etekler, yüksek belli slim pantalonlar tercihler arasında yer alacak. Özellikle kalem ve yüksek belli eteklerle giyilen sweatshirtler desenli ve düz olmak üzere bu yıl çok moda olacak. Bunların dışında transparan giysiler de seçenekler arasında yerini alacak. Transparanlık bu yıl tüllerle, organzelerle, dantellerle kombine edilecek."
Bu sonbahar bol bol triko göreceğimizi vurgulayan Kasha Kreatif Direktörü ve Kurucu Ortağı Serpil Özerden, şöyle devam etti:
"Boğazlı kazaklar geçmişten günümüze döndü. Uzun ve kısa triko elbiseler de koleksiyonlar arasında yer aldı. Uzun süre bermuda anlayışı yokken artık çorap altı dediğimiz geniş paçalı bermudalarla çok fazla karşılaşacağız. Bu sezon değil belki ama bir daha ki sezon bermuda tarzı geniş paçalı pantolonlar da moda olacak."

Maskülen kadın tiplemesi hakim

Oversized kabanların da bu kış çok moda olacağının altını çizen Özerden, "Sokaklarda salaş, bol kazakları, iri cepleri, düşük omuzlu ceketleri daha çok göreceğiz. Kasha olarak biz de trend olandan vazgeçmeyeceğiz. Koleksiyonlarımızda daha çok maskülen kadın tiplemesini kullanıyoruz. Bu aslında erkeksi çizgiler içeriyor ama biz, bu tarzı blazer ceketlerle, dar pantolon ve dar eteklerle sunuyoruz. Böylece kadın kendini hem şık hem seksi hemde erkeksi hissediyor, daha fark edilir hale geliyor" diye konuştu.

<p>Türkiye’nin politik ve toplumsal gündemine temas eden “Bir Başkadır” dizisi Oğu

Bir Başkadır'a 'oryantalizm' eleştirisi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Bakan Nuri Ersoy ''Göbeklitepe'den daha eski bir yerleşim merkezine ulaşacağız''

'Yeditepe Huzur' uygulamasının bilançosu açıklandı