• $8,7432
  • €10,286
  • 493.128
  • 1400.45
10 Mart 2021 Çarşamba 17:54 | Son Güncelleme:

Miraç Kandili namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Miraç Kandili'nde 2, 4, 12 rekatlık namazın kılınışı ve duası...

Miraç Kandili namazı nasıl kılınır, kaç rekat" Miraç Kandili'nde 2, 4, 12 rekatlık namazın kılınışı ve duası...

Miraç Kandili namazı bu akşam kılınacak. Kandil geceleri önemli zaman dilimleri arasında yer alıyor. Bugün nafile ve kaza namazları kılınacak. Vatandaşlar evlerinde namazlarını kılacak ve mağfiret dileyecek. Miraç Kandili namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Miraç Kandili'nde 2, 4, 12 rekatlık namazın kılınışı nasıl? İşte namazda okunacak dualar...

Bugün Miraç Kandili namazı kılacak. İslam alemi, Miraç Kandili'ne erişmenin huzurunu yaşayacak. Evlerinde olan vatandaşlar bol bol dua edecek ve Allah'tan af dileyecek. 5 vakit namazın müminlere farz kılındığı bu gece Hz. Muhammed, yüce Allah'ın huzuruna çıkmış ve onunla görüşmüştür. Miraç Kandili namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Miraç Kandili'nde 2, 4, 12 rekatlık namazın kılınışı nasıl? İşte namazda okunacak dualar...

MİRAÇ KANDİLİ NAMAZI NASIL KILINIR?

Miraç Kandili gecesinde nafile namazı kılınır. Miraç Kandili, Peygamber Efendimiz'in Allah'ın huzurura çıkarak, dönüşünde 5 vakit farz namazı ümmetine müjdelediği gecedir. Recep ayının 27. Gecesinde gerçekleşen miraç mucizesi, Hz. Muhammed (s.a.s) Cebrail ile birlikte Mekke'den Kudüs'e geçtiği, Kudüs'te Peygamber Efendimiz (s.a.s)'i gelmiş geçmiş tüm peygamberlerle karşılaştığı çeşitli kaynaklarda aktarılmaktadır. Kudüs'te Kubbet'üs Sahra'ya gelen Hz. Muhammed (s.a.s), Muallak kayasından göğe yükselmeye başlar ve 7 kat semayı tek tek geçerek Allah'ın huzuruna varmıştır.

Miraç Kandili kutlama mesajları ve sözleri! 2021 En güzel, dualı, hadisli Miraç Kandili mübarek olsun mesajları ve sözleri

Müslümanlar için büyük bir mucize olan bu gecede namaz farz olarak müjdelendiği için, bu gece daha çok namaz kılarak tövbe edilmesi alimler tarafından tavsiye edilmektedir.

O gece Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed göğe yükselerek kullarına namazı müjdelediği için bol bol kaza namazı ve nafile namaz kılınması tavsiye edilmektedir. Bunun dışında bir namaz vardır ki Allah rızası için kılındığı takdirde tüm günahların affedileceği müjdelenir.

Miraç Kandili'nde hangi ibadetler yapılmalı? Miraç Kandili gecesinde okunacak dualar, sureler ve esmalar neler?

MİRAÇ KANDİLİ NAMAZI KAÇ REKATTIR?

12 rekat olan nafile namazı, 2 rekatta bir selam verilerek kılınır. Namazın her rekatında Fatiha ve Kuran-ı Kerim'den bir sure okunarak kılınır. Her 2 rekatta bir selam verildikten sonra 100 kere 'Sübhanallahi ve`l hamdü lillahi ve lâ ilâhe illallahü vallahü ekber' denilir. 12 rekat namazın tamamı bittikten sonra 100'er defa tövbe istiğfar ve salavatlar getirilir.

MİRAÇ KANDİLİ NAMAZI NE ZAMAN KILINIR?

Miraç Kandili namazı için belirli bir saat yoktur. Yarın akşam namazından sonra namazı kılmak isteyen vatandaşlar, namazını kılabilir.

Miraç Kandili'nde oruç tutulur mu, kaç gün? Miraç Kandili'nde yarın oruç tutmanın fazileti ve sevabı nedir?

<p class='MsoNormal'>Akşam Gazetesi Güneş Eki Haber Müdürü ve Akşam TV  programcısı Yasemin İlan'ın

8. Mood Ödül Töreni'nde Arzum Onan ve Gülenay Kalkan'dan özel açıklamalar

Özkan Demir'in gözünden TEKNOFEST İstanbul Festivali

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Eylül 2021)

Lüfer tezgaha çıktı: İşte ilk fiyatlar