• $8,112
  • €9,7076
  • 455.016
  • 1378.37
31 Mart 2021 Çarşamba 09:25 | Son Güncelleme:

Meteoroloji'den Marmara'ya son dakika fırtına uyarısı!

Meteoroloji'den Marmara'ya son dakika fırtına uyarısı!

Meteoroloji son dakika hava durumu tahminine göre, bugün Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli rüzgar ve yer yer fırtına bekleniyor. Keskin rüzgarın yaratacağı tahribata ve olası tehlikelere karşı ise vatandaşlar uyarıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 31 Mart tarihli hava durumu raporuna göre, Marmara Bölgesi'nde kuvvetli rüzgarın yer yer fırtına dönmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının ise iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altında; diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN VATANDAŞLARA UYARI

Kuvvetli rüzgara ve fırtınanın yaratabileceği olası tahribata karşı vatandaşları uyaran Meteoroloji, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusuna yönelik de çığ duyurusu yayınladı.

Duyuruda; rüzgarın, Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-70 km/sa), Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in batı ve İzmir'in kuzey kesimlerinde fırtına ve kısa süreli kuvvetli fırtına (50-80 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğinin altı çizildi.

<p>Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Özlem Esen Koronavirüs'ün kalp rahatsızlığı olanlar üzerindeki etkis

Koronavirüs Kalp Krizine Yol Açar Mı?

Güvenliğin dikkati, hayatını kurtardı

Polisin ikna çalışması sonucu teslim olan terörist ailesiyle buluşturuldu

Osmanlı döneminde padişahların iftar sofralarını süsleyen yemekler