• $7,4623
  • €9,0251
  • 439.149
  • 1524.49
14 Ocak 2021 Perşembe 14:20 | Son Güncelleme:

Meteoroloji'den İstanbul için çifte uyarı! Beklenen kar yağışı Anadolu Yakası'ndan giriş yaptı

Hava durumu ile ilgili aktarılan son dakika gelişmelerine göre İstanbul için uzun bir süredir beklenen kar yağışı Anadolu yakasından giriş yaptı. Kısa süreli kar yağışı Kartal, Pendik, Sultanbeyli ve Sancaktepe ilçelerinde bulunan Aydos Tepesi'nde görüldü.

Beklenen kar yağışı İstanbul'a Anadolu Yakası'ndan giriş yaptı.  Kısa süreli kar yağışı Kartal, Pendik, Sultanbeyli ve Sancaktepe ilçelerinde bulunan Aydos Tepesi'nde görüldü.

Kentin Avrupa Yakası'ndaki Bakırköy, Zeytinburnu ve Bahçelievler'de de hafif şiddette yağmur etkili oluyor. Ekiplerinin de olası kar yağışına karşı ana yollarda kar küreme ve tuzlama araçlarıyla önlem aldığı görüldü.

METEOROLOJİ'DEN ÇİFTE UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Trakya, Marmara'nın güneyi, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç ve yüksek kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Trabzon, Rize, Artvin, Adıyaman, Diyarbakır, Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden, Batı kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-80 km/sa) şekline esmesi bekleniyor.

DENİZLERDE FIRTINA UYARISI


Haberin Özeti

Uzun süredir beklenen kar yağışı yurt genelinde başladı. İstanbul'un yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışının cumartesi ve pazar günleri yoğunlaşacağı tahmin ediliyor.

DETAY
• Kar yağışlarının 20 Ocak Çarşamba gününe kadar sürmesi bekleniyor.

14 OCAK HAVA DURUMU
• İstanbul: Hafif yağmurlu, kar yağışlı; 6 derece
• Ankara: Kar yağışlı; 3 derece
• İzmir: Hafif sağanak yağışlı; 11 derece
• Trabzon: Yağmurlu; 12 derece
<p>Siyaset Bilimci-Sosyolog Doç. Dr. Oğuzhan Bilgin, Sosyal İşler'de Trump cephesinde yaşananları ve

'Küreselciler tarafından Trump'a karşı bir boğma hamlesi var'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2021)

İstanbul'dan kar manzaraları