• $7,413
  • €8,9768
  • 413.158
  • 1471.39
15 Şubat 2021 Pazartesi 16:07 | Son Güncelleme:

Meteorolojiden 3 bölge için kuvvetli fırtına uyarısı: 80 kilometre hıza ulaşacak

Meteorolojiden 3 bölge için kuvvetli fırtına uyarısı: 80 kilometre hıza ulaşacak
AA

Akdeniz, Ege ve Marmara bölgelerinde yarın fırtına bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi için sohn dakika kuvvetli fırtına uyarısında bulundu. Yapılan açıklamada ağaç devrilmesi, çatı uçması ve soba ile doğalgaz zehirlenmelerine karşı vatandaşların dikkali olması çağrısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Akdeniz, Ege ve Marmara bölgeleri için kuvvetli fırtına uyarısında bulundu. Açıklamada fırtınanın hızının 80 kilometre hıza kadar ulaşabileceği bilgisine yer verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, Batı Akdeniz'de rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına ve kuvvetli fırtına (60-80 kilometre/saat), kıyı kesimlerinde yer yer tam fırtına (90-100 kilometre/saat) şeklinde eseceği, zamanla bölge genelinde kuvvetli rüzgarın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Ege Bölgesi'nde rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına yer yer kuvvetli fırtına (60-80 kilometre/saat), Muğla çevrelerinde ise zaman zaman tam fırtına (90-100 kilometre/saat), Marmara Bölgesi'nde de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli yer yer kuvvetli fırtına (60-80 kilometre/saat) şeklinde esmesi öngörülüyor.

Ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması gibi muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

<p>İletişim Başkanlığı'nın düzenlediği 'Nakkaş Osman Surname-i Hümayun Dijital Minyatür Sergisi' ilg

Osmanlı'nın Başnakkaşı Nakkaş Osman ve minyatür sanatı

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek