• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
27 Haziran 2018 Çarşamba 16:25 | Son Güncelleme:

Meslek lisesi alan sonuçları açıklandı

Meslek lisesi alan sonuçları açıklandı

Meslek lisesi alan seçimi sonuçları açıklandı. Bugün açıklanan olan 9. sınıf meslek lisesi alan seçim sonuçları e Okul üzerinden görüntülenebilecek.

Bugün açıklanan olan 9. sınıf meslek lisesi alan seçim sonuçları e Okul üzerinden görüntülenebilecek. Mesleki ve teknik liselerin 9’uncu sınıflarında okuyan öğrenciler, alan seçimi başvurularını 14-25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirmişti. ATP ve AMP yerleştirme sonuçları bugün yani 22 Haziran 2018’de yayımlanacak. Öğrenciler ve veliler sonuçları e-Okul VBS sistemine giriş yaparak öğrenebilecek. Anadolu meslek programlarından tercih yapan öğrenciler bunlara yerleşemezse kayıtlı bulunduğu okulun 10’uncu sınıf alanlarında boş olan kontenjanlara puanları dikkate alınarak okul müdürlüğünce yerleştirilecek. Yapılan tercih başvuruları okul müdürlüğü tarafından takvimde belirtilen tarihlerde e-Okul’da onaylanacak.

MEB GİRİŞ EKRANI

EOKUL GİRİŞ EKRANI

MESLEK LİSESİ ALAN SEÇİMİ SONUÇLARI AÇIKLANDI

Meslek lisesi alan seçimi sonuçları açıklandı. Bugün açıklanan olan 9. sınıf meslek lisesi alan seçim sonuçları e Okul üzerinden görüntülenebilecek. Mesleki ve teknik liselerin 9’uncu sınıflarında okuyan öğrenciler, alan seçimi başvurularını 14-25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirmişti. ATP ve AMP yerleştirmne sonuçları bugün yani 22 Haziran 2018’de yayımlanacak. Öğrenciler ve veliler sonuçları e-Okul VBS sistemine giriş yaparak öğrenebilecek. İşte e-Okul giriş ekranı..

ALAN SEÇİMİ KOŞULLARI NELER?

Anadolu teknik programlarına, ortaöğretim kurumlarının 9 uncu sınıfını doğrudan geçen ve yılsonu başarı puanı en az 70 olan öğrenciler başvurabilir.

Öğrenciler, 9 uncu sınıf matematik, fizik, kimya, biyoloji, Türk dili ve edebiyatı derslerinin yılsonu başarı puanları toplamının aritmetik ortalamasına göre sıralanırlar ve oluşan puanlarına göre yerleştirilirler.

9 uncu sınıf yılsonu başarı puanı eşit olan öğrencilerden sırasıyla matematik, fizik, kimya, biyoloji, Türk dili ve edebiyatı derslerinin yılsonu başarı puanı yüksek olanlara öncelik verilir.

ATP meslek alanlarını seçmek isteyen öğrenciler, kendi okulları ve diğer okullarda bulunan alanları da tercih edebileceklerdir.

TERCİHİNE YERLEŞEMEYEN BOŞ KONTENJANA

- Anadolu meslek programlarından tercih yapan öğrenciler bunlara yerleşemezse kayıtlı bulunduğu okulun 10’uncu sınıf alanlarında boş olan kontenjanlara puanları dikkate alınarak okul müdürlüğünce yerleştirilecek.

- Yapılan tercih başvuruları okul müdürlüğü tarafından takvimde belirtilen tarihlerde e-Okul’da onaylanacak. Tercihlerde değişiklik veya düzeltmelerin onaylama işleminden önce tamamlanması gerekecek.

- Tercih ve yerleştirmeyle ilgili bilgilendirme ve işlemler http://www.meb.gov.tr ve https://e-okul.meb.gov.tr adreslerinden yapılacak. Yerleştirme sonuçları 22 Haziran’da https://e-okul.meb.gov.tr ve Veli Bilgilendirme Sistemi’nden duyurulacak.

- Okul, program, alan ve dal tanıtım bilgilerine bu linklerden ulaşılabilir: http://mbs.meb.gov.tr/, http://www.alantercihleri.com

<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüşmesinde ger

Dendias provokasyon için mi geldi?

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı

Bozuk parayla öyle bir şey yaptı ki görenleri hayrete düşürdü