• $8,2004
  • €9,6608
  • 502.218
  • 1152.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
24 Haziran 2020 Çarşamba 10:40 | Son Güncelleme:

Maymunlar cehennemi: Tayland'ın Lopburi kentinin kontrolü tamamen maymunların eline geçti

Maymunlar cehennemi: Tayland'ın Lopburi kentinin kontrolü tamamen maymunların eline geçti

Koronavirüs salgınından dolayı insanların evlerine kapandığı Tayland'ın Lopburi kentinde nüfusları kontrolden çıkan maymunlar kenti tamamen ele geçirdi. Maymunların terk edilmiş bir sinema salonunu karargah olarak kullandığını belirten halk, “Biz kafeslere mahkum olduk, onlar sokakların hakimi oldu.” sözleriyle şikayetlerini dile getirdi.

Küresel koronavirüs pandemisinden dolayı bölge halkının evlerine kapandığı Tayland’ın Lopburi kenti, tamamen maymunların kontrolüne geçti.

Aksam.com.tr’nin AFP’den aktardığı habere göre, insanların temel ihtiyaçlarını karşılamak için bile sokağa çıkmakta güçlük çektiği kentte maymun nüfusunun kontrolden çıktığı belirtildi.

Halk isyanda: “Maymunlar, sokakların hakimi oldu”

Maymunlar arasında çete savaşlarının yaşanmakta olduğunu ve her yeri ele geçirdiklerini belirten Lopburi halkından Kuljira Taechawattanawanna, “Biz kafeslere mahkum olduk, maymunlar sokakların hakimi oldu. Her yere pislemeye başladılar. Özellikle yağmur yağdığında tüm kente korkunç bir koku yayılıyor.” diye konuştu.

Koronavirüs salgını, maymunların davranışlarını da değiştirdi

Koronavirüs salgınından önce kentte yaşayan maymunların turistler için de bir cazibesi bulunduğu ve kente gelen ziyaretçilerin maymunlarla fotoğraf çekilerek onları beslediği belirtilirken, artık bu maymunların kent merkezinde devriye attıkları ve arabalara zarar vermeye başladıkları kaydedildi.

İnsanları evlerine kapatan pandeminin maymunların davranışlarını da kötü yönde etkilediğini gören hükûmet yetkililerinin, bu gidişata bir son vermek için harekete geçtikleri bildirildi.

Terk edilmiş bir sinema salonunu karargah olarak kullanıyorlar

Bazı kesimlerinin yüzde yüz oranında maymunlara terk edildiği şehirde, ıssız bırakılan bir sinema salonunun maymunlar tarafından hem karargah hem de mezarlık olarak kullanılmaya başladığı ifade edildi.

Yiyip içtikçe enerjileri artıyor, enerjileri arttıkça çoğalıyorlar

Kentteki bir market işletmecisi, maymunların dükkanına gelerek sprey boya, gazlı içecek, mısır gevreği ve şeker çalmaya başladıklarını belirtti.

Maymunların kontrolden çıkan davranışları doğrultusunda sürekli bir şeyler çalarak orantısız bir şekilde beslendiklerini söyleyen yerel halk, “yiyip içtikçe enerjilerinin arttığını, enerjileri arttıkça nüfuslarının da hızla çoğaldığını” kaydetti.

<p>Editör-Kurgu: Ezgi Aşık/ <a href='mailto: ezgi.asik@turkmedya.com.tr'>ezgi.asik@turkmedya.com.tr<

Macron Başkan Erdoğan'dan neden rahatsız?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kuzey Marmara Otoyolu'nda helikopter destekli trafik denetimi yapıldı

Her gün bir diş sarımsak yutmanın faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi gelir