• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
28 Mayıs 2021 Cuma 09:29 | Son Güncelleme:

1 Haziran'da maske zorunluluğu kalkacak mı? Maske takma zorunluluğu ne zaman kalkacak?

1 Haziran'da maske zorunluluğu kalkacak mı" Maske takma zorunluluğu ne zaman kalkacak"

Maske zorunluluğu ülkemizde devam eden uygulamalar arasında yer alıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre 17 Mayıs ve 1 Haziran tarihleri arasında kontrollü normalleşme süreci devam edecek. Peki, 1 Haziran'da maske zorunluluğu kalkacak mı? Maske takma zorunluluğu ne zaman kalkacak?

Maske zorunluluğu ile ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. Ülkemizde etkili olan koronavirüs salgını sonrası aşılama çalışmaları devam ediyor. BioNTech aşılarını Türkiye'ye giriş yapmasıyla beraber aşılamanın hızlandırılacağı ön görülüyor. Kontrollü normalleşme 17 Mayıs ve 1 Haziran tarihleri arasında sürecek. Peki, 1 Haziran'da maske zorunluluğu kalkacak mı? Maske takma zorunluluğu ne zaman kalkacak?

MASKE ZORUNLULUĞU NE ZAMAN KALKACAK?

Maske zorunluluğunun ne zaman kalkacağı henüz belli olmadı. Türkiye'de Kovid-19 vaka tablosunda beklenmedik bir artış yaşanmaması halinde 1 Haziran sonrası Kovid-19 tedbirlerinde bireysel koruyucu tedbirlerin alınmasına ağırlık verilen, sosyal hayatta ise yasaklamaları kısmen azaltan bir sürecin işletilmesi bekleniyor.

Hürriyet'ten Meltem Özgenç'in haberine göre, vakalarda düşüş sürdüğü takdirde; kafe ve restoranlar kişi sınırlamasıyla açılacak. İlk etapta açık alanlarda düğünlere daha sonra da kapalı düğün salonlarına izin verilecek. Sahillerde, parklarda, bahçelerde kişiler arası iki metre şartıyla vatandaşlar maskesiz oturulabilecek veya dolaşabileceği tahmin ediliyor.

YENİ AŞILAR TÜRKİYE'DE

Sağlık Bakanlığı 1 Haziran sonrası dönemde aşılama ivmesini de artırmayı amaçlıyor. BioNTech aşısında dün itibarıyla yeni sevkiyat Türkiye'ye ulaşırken, 30 milyon dozu haziranda olmak üzere temmuz, ağustos ve eylül sonuna kadar yani 4 ayda 120 milyon doz aşının Türkiye'ye gelmesi planlanıyor.

  • Maske zorunluluğu ne zaman kalkacak
  • 1 haziranda Maske zorunluluğu kalkar mı
  • Maskeler ne zaman kalkacak
  • 1 haziran normalleşme
<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi