• $8,3116
  • €10,0888
  • 488.668
  • 1444.87
04 Mayıs 2021 Salı 21:14 | Son Güncelleme:

Tam kapanmada marketlerde hangi ürünlerin satışı yapılmayacak? Marketlerde yasaklanan ürünler neler?

Tam kapanmada marketlerde hangi ürünlerin satışı yapılmayacak" Marketlerde yasaklanan ürünler neler"

Marketlerde yasaklanan ürünler belli oldu. İçişleri Bakanlığı yayınlandığı yayımladığı genelge ile bazı ürünlerin marketlerde satılmasının yasakladı. Market Tedbirleri konulu genelge 81 il Valiliğine gönderildi. Tam kapanma sürecinde maketlerde zorunlu ihtiyaçlar dışında ürünler satılamayacak. Peki, Marketlerde yasaklanan ürünler neler? Tam kapanmada marketlerde hangi ürünlerin satışı yapılmayacak?

Marketlerde hangi ürünler yasak olduğu yakından takip edilmeye başlandı. İçişleri Bakanlığı "Market Tedbirleri" konulu genelgeyi 81 il Valiliğine gönderdi. Genelgede, zorunlu ürünler dışında satılan ürünlere yasak getirildi. Zincir ve süpermarketleri kapsayan genelgede satılıp satılmayacak olan ürünler belli oldu. Peki, Marketlerde yasaklanan ürünler neler? Tam kapanmada marketlerde hangi ürünlerin satışı yapılmayacak?

MARKETLERDE HANGİ ÜRÜNLER YASAK?

Genelgede, sokağa çıkma kısıtlaması sırasında marketlerde oluşabilecek yoğunlukların önüne geçmek amacıyla ilgili Bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları ve sektör temsilcileri ile yapılan görüşmeler sonucunda alınan tedbirler şu şekilde sıralandı:

Marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) vatandaşlarımızın zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek.

7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri (parfümeri ve makyaj malzemeleri hariç) satılabilecek.

Daha önce getirilen alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanı sıra marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, zücaciye vb. ürünlerin satışına izin verilmeyecek.

MARKETLER KAÇTA AÇILIYOR?

Vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçlarını karşılamakla sınırlı olacak şekilde bakkal, market, fırın, kasap, manav, kuru yemişçi ve tatlıcıların tam kapanma döneminde 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceği, zincir ve süper marketlerin pazar günleri kapalı kalacağı hatırlatıldı.

<p>Astrolog Özlem Recep, 'Kadro bekleyenler alanları ile ilgili olumlu olan süreçlerin içerisindeyiz

11 Mayıs Boğa Burcu Yeniayı'nın burçlara etkisi

Demir yoluyla taşınan bor, seramik ve mermer miktarı arttı

Bakan Karaismailoğlu, Trabzon'da inceleme ve ziyaretlerde bulundu

Osmaniye'de tarlada bulunan yaban kedisi yavruları bakıma alındı