• $15,9639
  • €16,8396
  • 940.019
  • 2393.61
4 Mayıs 2021 Salı 09:35 | Son Güncelleme:

Çalışma İzin Görev Belgeleri Genelgesi: Manuel görev belgesi geçerlilik süresi ne zaman bitiyor?

Çalışma İzin Görev Belgeleri Genelgesi: Manuel görev belgesi geçerlilik süresi ne zaman bitiyor"

Manuel görev belgesi geçerlilik süresi muafiyet kapsamında olup işe giden vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı tarafından Çalışma İzinleri Görev Belgeleri genelgesi yayımlandı. Söz konusu belgenin geçerlilik süresi uzatıldı. Peki, Manuel görev belgesi geçerlilik süresi ne zaman bitiyor?

İçişleri Bakanlığı tarafından Çalışma İzinleri Görev Belgeleri genelgesi yayımlandı. Genelge kapsamında manuel görev belgesi geçerlilik süresine ilişkin açıklamalar yer aldı. Muafiyet kapsamında olmakla birlikte e-Başvuru sistemi üzerinden belge alamayanlar için manuel görev belgesi geçerlilik süresi uzatıldı...

MANUEL GÖREV BELGESİ GEÇERLİLİK SÜRESİ

Muafiyet kapsamında olmakla birlikte e-Başvuru sistemi üzerinden belge alamayanlar için, 29 Nisan tarihli daha önceki Genelge ile yeni oluşturulan çalışma izni görev belgesi formunun işveren ve çalışan tarafından manuel düzenlenerek imza altına alınarak kullanılabilmesine ilişkin süre iki gün daha uzatılarak 7 Mayıs 2021 Cuma günü saat 24.00'e kadar kullanılabilecek.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGESİ

Genelgeye göre; muafiyet kapsamında olmakla birlikte e-Başvuru sistemi üzerinden belge alamayanlar için, 29 Nisan tarihli daha önceki Genelge ile yeni oluşturulan çalışma izni görev belgesi formunun işveren ve çalışan tarafından manuel düzenlenerek imza altına alınarak kullanılabilmesine ilişkin süre iki gün daha uzatılarak 7 Mayıs 2021 Cuma günü saat 24.00'e kadar kullanılmasına imkan tanındı.

Genelge'de muafiyet kapsamında bulunanlara yönelik iki ayrı izin sistemi detaylı olarak hatırlatıldı.

Buna göre;

Esas usul olan e-Başvuru sitemi üzerinden 2 Mayıs saat 17.00'ye kadar 2.677.000 çalışma izni görev belgesinin verildiği,

Muafiyet kapsamında olmakla birlikte e-Başvuru sistemi üzerinden çeşitli nedenlerle belge alamayanlar için ise işveren ve çalışanların taahhütlerinin ve imzalarının bulunduğu, yeni oluşturulan çalışma izni görev belgesi formunun geçerlilik süresi 7 Mayıs 2021 Cuma günü saat 24.00'e kadar uzatıldı.

Ayrıca muafiyet alanında olmasına rağmen sistem üzerinden henüz çalışma izni görev belgesi alamayan;

İş yeri sahipleri,

Kendi nam ve hesabına bağımsız çalışanlar,

Kendi özel sandıklarına tabi olmaları nedeniyle sosyal güvenlik sisteminde kayıtları bulunmayan bankacılık sektörü çalışanları, için de yeni düzenlemenin yapıldığı ve bu amaçla Gelir İdaresi Başkanlığı ve Türkiye Bankalar Birliği başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarca gerekli entegrasyonların sağlandığı bildirilmiştir.

Son olarak Valiler ve kolluk kuvvetlerince yürütülecek denetim faaliyetlerinde çalışma izni görev belgeleri detaylı olarak kontrole tabi tutulacağı ve herhangi bir suiistimalin tespiti halinde taahhütte bulunanlarla ilgili olarak gerekli idari/adli işlemler gerçekleştirileceği ifade edildi.

  • Manuel görev belgesi geçerlilik süresi
  • Manuel görev belgesi
  • Manuel görev belgesi süresi
  • çalışma izni belgesi
  • içişleri bakanlığı genelgesi
  • Çalışma İzin Görev Belgeleri Genelgesi
En son teknolojiyle donatıldı... Doğu Akdeniz'de sondaj başlıyor
En son teknolojiyle donatıldı... Doğu Akdeniz'de sondaj başlıyor

En son teknolojiyle donatıldı... Doğu Akdeniz'de sondaj başlıyor

Bakan Nebati Mısır'a gidiyor
Bakan Nebati Mısır'a gidiyor

Bakan Nebati Mısır'a gidiyor

Delice tuzu dünya sofralarında! Mineral zenginliğiyle ön plana çıkıyor
Delice tuzu dünya sofralarında! Mineral zenginliğiyle ön plana çıkıyor

Delice tuzu dünya sofralarında! Mineral zenginliğiyle ön plana çıkıyor

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister