• $ 5,7844
  • € 6,4652
  • 275.554
  • 110115
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Heyecanla beklenen KYK sonuçları açıklandı! İşte KYK burs ve kredi sonuçları sorgulama sayfası...

KYK burs sonuçları ile ilgili son dakika açıklamaları araştırılıyor. KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı mı? Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü her yıl belirlenen tarihlerde başvuru işlemlerini alıyor. Başvuruların tamamlanmasının ardından sonuçlar için heyecanlı bekleyiş başlıyor. Başvuru kriterlerini taşıyan adaylar arasından seçim işlemi yapılıyor.

“KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?” sorusu araştırılıyor. KYK burs başvuru sonuçları açıklandı mı? Devlet bursu almak isteyen adaylar, kurum tarafından belirtilen tarihlerde başvuru işlemlerini gerçekleştirdiler. Başvuru yapan adaylar heyecanla burs ve öğrenim kredisi sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlar. Geçtiğimiz yıl başvuru 15 Ekim tarihinde gerçekleştirilmiş ve sonuçlar 13 Kasım tarihinde erişime açılmıştı. Haberimiz içerisinden KYK burs sonuçları ile ilgili güncel açıklamaları takip edebilirsiniz.

 KYK BURS VE KREDİ SONUÇLARI AÇIKLANDI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2019/2020 dönemi yükseköğrenim burs/kredi başvuru sonuçları açıklandığını duyurdu.

KYK SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

KYK BURS ÜCRETİ NE KADAR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Öğrenim kredisi rakamları Ocak ayından itibaren lisans öğrencileri için 550, yüksek lisansta bin 100, doktorada bin 650 lira olarak uygulanacak.' dedi. Açıklamanın tamamı şöyle;

Öğrenim kredisi rakamlarının Ocak ayından itibaren yüksek lisansta bin 100 lira, doktorada bin 650 lira olarak uygulanacağını belirten Erdoğan, "2020 Ocak ayı itibarıyla lisans öğrencilerimizin öğrenim kredisi veya bursu 500 liradan yüzde 10 artışla 550 liraya çıkıyor." dedi.

KYK BURSLARI NE ZAMAN VERİLECEK?

İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibariyle normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6-10. günleri arasında ödeme yapılmaktadır.


<p>Aksam.com.tr</p>

<p>Ünlü tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Çiğdem Batur, ekranlara ne zaman dön

Çiğdem Batur´dan ´Ekranlarda Neden Yoksunuz?´ Sorusuna Çarpıcı Yanıt

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

13 Nisan gününe dikkat!

Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz düşecek mi?