• $ 5,7512
  • € 6,3879
  • 272.584
  • 108659
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Kuruluş Osman'ın Bala Hatun'u Özge Törer kaç yaşında? Özge Törer kimdir, nereli?

Kuruluş Osman'ın Bala Hatun'u Özge Törer kaç yaşında? sorusu arama motorunda yoğun olarak araştırılıyor. Kuruluş Osman dizizisnde Bala Hatun’u Özge Törer canlandırıyor. Çarşamba günü ekranlara gelen Kuruluş Osman'ı izleyenler Kuruluş Osman'ın Bala Hatun'u Özge Törer kaç yaşında? merak ediyor. İşte Kuruluş Osman'ın Bala Hatun'u Özge Törer'in hayatı..

 

Kuruluş Osman'ın Bala Hatun'u Özge Törer kaç yaşında? sorusu merak edilen konular arasında yer alıyor. ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinde Rabia Bala Hatun karakterine oyuncu Özge Törer hayat veriyor. Özge Törer'in yaşı merak konusu oldu. İşte Kuruluş Osman'ın Bala Hatun'u Özge Törer'in hayatı..

KURULUŞ OSMAN BALA HATUN ÖZGE TÖRER KİMDİR?

Özge Törer, 2017-2018 eğitim öğretim yılında Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi Sahne Sanatları bölümünü kazandı. Törer, şu anda üniversite 3. sınıf öğrencisidir. Kuruluş Osman dizisi için seçmelere katılan oyuncu Bala Hatun karakterini canlandırıyor.

BALA HATUN KİMDİR? 

Osmanlı Devleti'nin kurucusu olan Osman Gazi'nin iki eşi vardı. Osman Gazi'den sonra tahta geçen Orhan Gazi'nin annesi olan Malhun Hâtûn, Anadolu Selçuklu Veziri Ömer Abdülaziz Bey'in kızıydı. Osman Gazi'nin ikinci eşi ise Râbi'a Bala Hâtûn'du.

Rabia Bala Hatun Osmanlı Devleti'nin kuruluş yıllarında yaşamış bir İslam ilahiyatçısı olan Şeyh Edebali'nin kızı ve Şehzade Alâaddin'in annesiydi. Rabia Bala Hatun'un mezarı, babası Şeyh Edebali'nin Bilecik'te bulunan türbesinin yanındaki bir yerde, annesi ile beraber bulunmaktadır. Bazı kaynaklara göre, Rabia Bala Hatun 1324 yılında vefat etmiştir.


<p>Olay, bugün saat 05.00 sıralarında, Akkonak Mahallesi 1713 Sokak´ta meydana geldi. Sokakta yürüye

Vurdu, Kırdı, Düştü, Kalktı Ama Durmadı! Denizli´de İlginç Olay

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Ceren Özdemir'in katil zanlısının ilk ifadesi ortaya çıktı! Muhabir anlatırken zorlandı

İşte BTK'nın satışını yasakladığı telsiz ve telefon modelleri