• $ 6,8627
  • € 7,774
  • 396.959
  • 114809
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
05 Aralık 2019 Perşembe 08:00 | Son Güncelleme:

Kuruluş Osman'ın Bala Hatun'u Özge Törer kaç yaşında? Özge Törer kimdir, nereli?

Kuruluş Osman'ın Bala Hatun'u Özge Törer kaç yaşında? sorusu arama motorunda yoğun olarak araştırılıyor. Kuruluş Osman dizizisnde Bala Hatun’u Özge Törer canlandırıyor. Çarşamba günü ekranlara gelen Kuruluş Osman'ı izleyenler Kuruluş Osman'ın Bala Hatun'u Özge Törer kaç yaşında? merak ediyor. İşte Kuruluş Osman'ın Bala Hatun'u Özge Törer'in hayatı..

 

Kuruluş Osman'ın Bala Hatun'u Özge Törer kaç yaşında? sorusu merak edilen konular arasında yer alıyor. ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinde Rabia Bala Hatun karakterine oyuncu Özge Törer hayat veriyor. Özge Törer'in yaşı merak konusu oldu. İşte Kuruluş Osman'ın Bala Hatun'u Özge Törer'in hayatı..

KURULUŞ OSMAN BALA HATUN ÖZGE TÖRER KİMDİR?

Özge Törer, 2017-2018 eğitim öğretim yılında Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi Sahne Sanatları bölümünü kazandı. Törer, şu anda üniversite 3. sınıf öğrencisidir. Kuruluş Osman dizisi için seçmelere katılan oyuncu Bala Hatun karakterini canlandırıyor.

BALA HATUN KİMDİR? 

Osmanlı Devleti'nin kurucusu olan Osman Gazi'nin iki eşi vardı. Osman Gazi'den sonra tahta geçen Orhan Gazi'nin annesi olan Malhun Hâtûn, Anadolu Selçuklu Veziri Ömer Abdülaziz Bey'in kızıydı. Osman Gazi'nin ikinci eşi ise Râbi'a Bala Hâtûn'du.

Rabia Bala Hatun Osmanlı Devleti'nin kuruluş yıllarında yaşamış bir İslam ilahiyatçısı olan Şeyh Edebali'nin kızı ve Şehzade Alâaddin'in annesiydi. Rabia Bala Hatun'un mezarı, babası Şeyh Edebali'nin Bilecik'te bulunan türbesinin yanındaki bir yerde, annesi ile beraber bulunmaktadır. Bazı kaynaklara göre, Rabia Bala Hatun 1324 yılında vefat etmiştir.

TOGG'dan yeni paylaşım

TOGG'dan yeni paylaşım

10 Temmuz güncel altın fiyatları: Bugün çeyrek ve gram altı

10 Temmuz güncel altın fiyatları: Bugün çeyrek ve gram altın ne kadar?

Ece Erken'e Benan Mahmutyazıcıoğlu'ndan şok üstüne ş

Ece Erken'e Benan Mahmutyazıcıoğlu'ndan şok üstüne şok! İki ayrı dava açtı

Ayasofya Cami nerede, nasıl gidilir?

Ayasofya Cami nerede, nasıl gidilir?