• $8,0781
  • €9,5526
  • 494.288
  • 1161.36
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
29 Haziran 2020 Pazartesi 13:54 | Son Güncelleme:

Yaz Kur'an kursu canlı izle| Diyanet Tv frekans bilgileri nedir?

Yaz Kur'an kursu canlı izle| Diyanet Tv frekans bilgileri nedir"

Diyanet yaz Kur'an kursları "Kur'an'ı Öğreniyorum" bölümü ile bugün başladı. Açılış dersini ise Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yaptı. Yaz Kur'an kurslar Diyanet Tv'den üzerinden yapılacak. 6 hafta devam edecek olan Yaz Kur'an kursu canlı yayın nasıl izlenir, frekans bilgileri nedir? Diyanet yaz Kur'an kursu 2020 saatleri kaçtır? Yaz Kur'an kursu hakkından detaylar haberimizde.

Kur'an Kursları açılacak mı, ne zaman açılacak soruları gündemde yerini aldı.  Düzgün bir şekilde Kur'an eğitimi almak isteyen kişiler aramalarını hızlandırdı. Koronavirüs salgını sonrası Kur'an kurslarının açılış tarihleri hakkında son açıklamayı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş resmi twitter hesabından yaptı. Her yaz camilerde düzenlenen Kur'an Kurslarının açılış tarihi hakkından detaylı bilgi haberimizde.

KUR'AN KURSLARI AÇILACAK MI?

Diyanet yaz Kur'an kurslar bugün saat 10:30'da başladı. İlk dersi Diyanet İşleri Başkanı Ali erbaş verdi. 

DİYANET YAZ KUR'AN KURSUNA KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın açıklamaları ise şu şekilde;

"Sevgili öğrenciler, kıymetli gençler bu sene yaz Kur’an kurslarında maalesef camilerimizin o neşe ve huzur dolu atmosferinden ve arkadaşlarınızdan uzak kalacaksınız. Ancak ister evde ister tatilde, nerede olursanız olun yanınızda televizyon ya da internet varsa Diyanet TV’nin yaz Kur’an kursu eğitimlerine büyük bir zevkle katılabileceksiniz" dedi.

YAZ KUR'AN KURSU NASIL İZLENİR?

Bu sene Kur'an kursları 6 hafta sürecek. Dersler, Kur'an-ı Kerim okumayı öğrenmek isteyenler için "Kur'an Öğreniyorum", Kur'an-ı Kerim okumayı bilen, okuyuşunu güzelleştirmek ve tecvit öğrenmek isteyenler için "Kur'an Okuyorum", itikat, ibadet, siyer ve ahlak derslerinden faydalanmak isteyenler için ise "Dinimi Öğreniyorum" adı altında gerçekleşecek.

Diyanet İşleri Başkanlığının, "diyanet.gov.tr" adresi üzerinden kayıt yaptıran öğrenciler, en yakın müftülüğe başvurmaları halinde 'Yaz Kur’an Kursu' kitaplarını ücretsiz olarak temin edebilecek. Bununla beraber kitapların PDF formatına da ulaşılabilecek.

Çocuklara sahih dini bilginin aktarılmasında önemli bir imkan olan ‘Yaz Kur’an Kursları’nın sonunda sistemde kayıtlı öğrencilere isteğe bağlı olarak ‘EHYS’ üzerinden test usulü online değerlendirme yapılacak, başarılı olanlara e-başarı belgesi verilecek.

DİYANET TV FREKANS BİLGİLERİ

Yaz Kur'an kursunu canlı yayından izlemek isteyenler için Tv ayarları;

TÜRKSAT 4A UYDUSU SD YAYIN; Frekans: 12.422 MHZ, Polarizasyon: Yatay (H), Sembol Oranı: 30.000, FEC: 3/4

D-Smart: Kanal 104

Digiturk: Kanal 68

Tivibu: Kanal 49

Teledünya: Kanal 43

Editör: Eda Cabul <a href='#0' class=''>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

Altında ve piyasalarda son durum

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Başkan Erdoğan, Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı'na katıldı

''Dünyanın en büyük insan zinciri'' İstanbul'dan geçiyor