• $ 5,8147
  • € 6,4658
  • 275.215
  • 110477
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

KPSS sınav yorumları haberimizde

KPSS sınav yorumları, sınav oturumlarına giren adaylar tarafından yoğun bir şekilde yapılıyor.

KPSS A grubu sınavı yorumları araştırılan konular arasında yerini aldı. KPSS soruları zor muydu? Kamu  Personeli Seçme Sınavı 2019 yılında da yoğun ilgi görüyor. A Grubu ve Öğretmenlik sınavının Genel Yetenek Genel Kültür oturumuna 644 bin 557, Eğitim Bilimleri oturumuna ise 376 bin 709 aday katılıyor. İlk oturum 10.15 itibari ile başladı. Eğitim Bilimleri oturumu ise dün saat 14.45'te başladı. Sınav süresi 100 dakikaydı. Sınava giren adayları yorumlara bakarak tahmini puanlarını hesaplamaya çalışıyorlar. KPSS soruları ile ilgili yorumları haberimiz içerisinden takip edebilirsiniz.

AMERİKAN ARMUDU SORUSUNUN YANITI İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS YORUMLARI

Beyza:  İspanya’daki boğa güreşinden Amerikan armuduna kadar sorduğun için teşekkürler #kpss #kpss2019

Tuğba: 2018 kpss kadrosu aynen 2019 a devroldu. Tekrar başarılar arkadaşlar. 2020 ye devrolunmaz inşallah. Zira kartopu gibi gittikçe büyüyoruz  #kpss2019

Onur: Bence KPSS de kaldırılsın herkes evine en yakın işe gitsin.

Özlem: Hobilerim arasında hersene düzenli olarak kpss ye katılmak var

Berna: Lan niye söylemiyorsunuz kpss’de din soruları yok diye ygs gibi düşündüm

SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve

KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.


<p>Olay, Fatih Mahallesi´nde E-5 Yanyol´da yaşandı. Silivri´de Avcılar istikametine devam eden bir ö

Otobüste Uyuyan Kadına Taciz İddiası: Linç Girişimi Kamerada

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Vücudunda binlerce solucan yaşıyor

Tapu'da yeni dönem başlıyor! Artık E-Devlet'ten alınabilecek