• $7,8692
  • €9,3477
  • 462.892
  • 1314.25
23 Mart 2020 Pazartesi 21:19 | Son Güncelleme:

Koronavirüs salgının son bulması için camilerin hoparlöründen dua edildi

Koronavirüs salgının son bulması için camilerin hoparlöründen dua edildi
AA

Koronavirüs salgınının bir an önce son bulması ve hastaların şifa bulması için yurt genelindeki camilerin hoparlöründen yatsı ezanının ardından dua edildi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının bir an önce son bulması ve hastaların şifa bulması için yurt genelindeki camilerin hoparlöründen yatsı ezanının ardından dua edildi.

AA'nın aktardığı habere göre, Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelindeki 90 bin caminin hoparlöründen yatsı ezanının okunmasının ardından koronavirüs salgınının son bulması için dualar yükseldi.

EDİRNE

Trakya'da, Edirne'deki Selimiye başta olmak üzere camilerde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının sona ermesi için dua edildi.

MALATYA

Malatya'nın Darende ilçesindeki, tarihi Somuncu Baba Camii ve Külliyesi'ndeki hoparlörlerden yatsı ezanı sonrası dua edildi.

Mardin ve Siirt'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı camilerden dua sesleri yükseldi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın twitter hesabından yaptığı paylaşım üzerine camilerde yatsı ezanından sonra minarelerden salgına karşı dua edildi.

MARDİN

Mardin'in Nusaybin ilçesinde okunan yatsı ezanı sonrası din görevlileri dua etti, vatandaşlara zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları çağrısında bulundu.

Midyat ilçesinde de yatsı ezanının ardından hastalar ve sağlık çalışanları için Arapça ve Türkçe dualar edildi.

SİİRT

Siirt'te de salgınının bir an önce son bulması için tüm camilerden yatsı ezanından sonra dua edildi.

Tarihi Ulu Caminin hoparlöründen, "Değerli Müslümanlar, tedbirlere uyalım, evimizde kalalım ve dua edelim. Yüce Allah devletimizi ve milletimizi her türlü felaketten korusun." anonsu yapıldı.

ADANA

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Twitter hesabından yaptığı paylaşım üzerine Adana Sabancı Merkez Camisi'nde e yatsı ezanı sonrası dua edildi.

İSTANBUL

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından salgınının bir an önce son bulması ve hastaların şifaya kavuşmaları niyazıyla tüm camilerden dua edilmesi kararı çerçevesinde, Fatih, Eyüpsultan, Büyük Mecidiye, Büyük Çamlıca gibi kentin simge camilerinin hoparlörlerinden dua sesi yükseldi.

Ezan sonrasında, tedbirlere uyulması ve evde kalınması çağrısı yapılarak, "Yüce Allah devletimizi ve milletimizi her türlü felaketten korusun, ülkemizi ve dünyamızı bu salgından en kısa zamanda kurtarsın. Sağlık çalışanlarımızın ve hastalarımızın yardımcısı olsun, amin." şeklinde dua edildi.

MANİSA

Manisa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında camilerde yatsı ezanı sonrasında salgının son bulması için dua edildi. Özellikle tarihi camilerde edilen dua, camilerin minarelerindeki ve avlularındaki hoparlörlerden dışarı verildi.

<p>Türk Hava Kuvvetleri'ne ait 'Türk Yıldızları' isimli akrobasi timi, Mardin'de renkli görüntülere

Mardin'in onur günü 'Türk Yıldızları' ile taçlandı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'da jandarma koronavirüs tedbirlerine yönelik denetim yaptı

Rize beyaza büründü