• $8,0959
  • €9,7565
  • 460.879
  • 1377.23
27 Şubat 2019 Çarşamba 08:00 | Son Güncelleme:

Kızım hâlâ bağımlı torunumu istiyorum

Kızım hâlâ bağımlı torunumu istiyorum

Annesi hamileyken uyuşturucu kullandı, Rüzgar bağımlı doğdu. Velayet davasını kaybeden anneanne AKŞAM’a konuştu: Kızımı kurtaramadım, torunumu kurtarayım.

Mustafa İNCİ 

Antalya’da bağımlı olarak dünyaya gelen Rüzgar E.A.’nın velayetini almak isteyen anneanne Gülizar T., 1.5 yıl önce mahkemeye başvurdu. Dava dilekçesinde kızı B.A. (22) ile damadı R.A’nın (26) madde bağımlısı olduklarını, kızının hamileliği döneminde uyuşturucu kullandığını anlatan Gülizar T., torununun velayetinin kendisine verilmesini istedi. Bu talebi reddeden Antalya 2. Sulh Hukuk Mahkemesi, gerekçeli kararında “Anne babası sağ olan velayet altındaki küçüğe vasi tayin edilemeyeceğinden talebin reddine karar verilmiştir” denildi. 

Travmayı benimle atlatır

AKŞAM’a konuşan anneanne, avukat tutacak parası olmadığı için davayı kaybettiğini söyledi. Rüzgar’ın yüzde 68 engelli raporu olduğunu ve çok iyi bakılması gerektiğini belirten Gülizar T. şöyle dedi:  “Kızım hala uyuşturucu kullanıyor. Eve 3-4 günde bir uyuşturcu parası almak için uğrar. Torunum Rüzgar’ı sürekli rehabilitasyon merkezine götürüyorum. Şuan hiç bir tepki veremiyor. Doktorları iyi bakıldığı taktirde bu travmayı atlatacağını söylüyor. Kızım kendine bakacak durumda değil ki çocuğuna baksın. Emekli maaşıyla Rüzgar’a en iyi şekilde bakmak için uğraşıyorum. Kızımdan umudu kestim, torunumu kurtarmak için temyize gideceğim” 

Dönemin bakanı el atmıştı

Rüzgar bebek bağımlı doğduktan sonra dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın talimatıyla Antalya Kamu Hastaneleri Birliği yetkilileri  B.A. ve R.A. ile temasa geçmişti. Alkol ve Madde Bağımlıları Tedavi Merkezi’ne yatırılan çift, bir gün sonra AMATEM’den ayrılmıştı.

<p>İzmir'de Murat A. adlı şahıs annesinin eski eşi Mahmut Karşıcı'yı sokak ortasında pompalı tüfekle

Sokak ortasında pompalı dehşeti! Cinayet anları güvenlik kamerasında...

Lider Beşiktaş'a Sivas'ta coşkulu karşılama

Nemrut Krater Gölü çevresinde açılan kardelenler görsel şölen sunuyor

Pakistan'da Türk mimarın imzasını taşıyan eser: Faysal Camisi