• $8,3608
  • €10,222
  • 501.957
  • 1459.57
24 Nisan 2021 Cumartesi 10:59 | Son Güncelleme:

Kırmızı bülten nedir, ne anlama geliyor? Kırmızı bülten talebi çıkarılınca ne olur?

Kırmızı bülten nedir, ne anlama geliyor" Kırmızı bülten talebi çıkarılınca ne olur"

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında Dışişleri ve İçişleri bakanlıklarına Kırmızı Bülten yayımlanması ve Arnavutluk'ta geçici olarak tutuklanmasına yönelik talep evrakı iletildi. Kripto para vurgunu haberlerini yakından takip eden vatandaşlar kırmızı bülten ile ilgili arama yapmaya başladı. Peki, kırmızı bülten nedir? Kırmızı bülten talebi neden çıkarılır?

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında Dışişleri ve İçişleri bakanlıklarına Kırmızı Bülten yayımlanması ve Arnavutluk'ta geçici olarak tutuklanmasına yönelik talep evrakı iletti. Olayı yakından takip eden vatandaşlar kırmızı bülten ile ilgili arama yapmaya başladı. Peki, kırmızı bülten nedir? Kırmızı bülten talebi neden çıkarılır?

KIRMIZI BÜLTEN NEDİR?

Bir ülkenin adli makamlarınca aranan hükümlü, şüpheli veya sanıkların ilgili ülkeye geri verilmesi amacıyla görüldüğü yerde yakalanması için İnterpol Genel Sekreterliği'nce çıkartılan, aranan şahısların açık kimliği ve isnat edilen suça ilişkin adli bilgiler, ilgililerin bulunduğu yer tespit edildiğinde alınması gereken tedbirler ile mevcutsa fotoğraf ve parmak izi fişlerini içeren bültene Kırmızı Bülten denir.

Difüzyon Mesajı ise kırmızı bülten çıkartılması zaman aldığından, bu aşamada herhangi bir gecikmeye yer verilmemesi amacıyla, şahısların yakalanması için, kırmızı bültene ilişkin kriterler çerçevesinde, ilgili ülkede Interpol tarafından diğer ülke Interpollerine çekilen dağıtımlı teleks yazılarıdır.

Ziraat Türkiye Kupası sahibini buluyor. Fraport  TAV Antalyaspor ile Beşiktaş, İzmir'de karşı karşıy

Antalyaspor-Beşiktaş Maç Önü

İstanbul'da kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu yaşandı

Rus donanmasına ait savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti

İsrail polisi Kudüs'teki Şam Kapısı'nda Filistinlilere saldırdı