• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
26 Ocak 2021 Salı 10:40 | Son Güncelleme:

Kiraladığı evde hayatının şokunu yaşadı! Buzdolabında onlarca fare ölüsü...

Kiraladığı evde hayatının şokunu yaşadı! Buzdolabında onlarca fare ölüsü...

İranlı bir iş insanı, kiraladığı evde gördükleri karşısında hayatının şokunu yaşadı. Buzdolabının içinde istiflenmiş onlarca fare ölüsüyle karşılaşan şahıs, ekiplere haber verdi. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ile AFAD ve UMKE ekipleri ise fareli evin gizemini çözmek için harekete geçti.

İranlı şahıs,  kiraladığı eşyalı bir evde buzdolabında onlarca fare ölüsüyle karşılaştı. İhbar üzerine eve giden AFAD, UMKE ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün özel ekipleri fareleri incelemek için laboratuvara götürdü.

Hürriyet'te yer alan habere göre, İstanbul’da yaşayan İranlı bir iş insanı Bahçeşehir’deki lüks bir siteden eşyalı bir daire kiraladı. Gerekli işlemleri tamamladıktan sonra daireye yerleşti. Önceki gün de mutfak alışverişi yaptı. Öğlen saatlerinde eve döndü. Aldığı erzakı buzdolabına yerleştirmek ve kendine de kahvaltı hazırlamak için mutfağa gitti. Aldıklarını dolaba yerleştirmeye başladı.

Buzluğa yöneldiği anda poşetleri fark etti. Önce ne olduğunu anlayamadı. Dışarı çıkardığında ise poşetlerde gayet özenle yerleştirilmiş farelerin olduğunu anladı.

AFAD DA ALARMA GEÇTİ

Hemen belediyeye ve polise haber verdi. Fareler "kobay" olarak bilinen türlere benziyordu. "Virüs" veya kimyasal etki şüphesi ortaya çıktı. O yüzden AFAD, UMKE ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü durumdan haberdar edildi. Bu kurumlardan özel teçhizatlı ekipler geldi. Özel kıyafetler içindeki uzmanlar fareleri teslim aldı.

"PİTON İÇİN OLABİLİR"

Polis soruşturma başlattı. Evin sahibi ilk ifadesinde evi daha önce kiralayan kişinin de yabancı uyruklu olduğunu, evde piton beslediğini, farelerin bu yılanı beslemek için saklanmış olabileceğini söyledi.

İranlı şahıs ise, "Yeni kiralamıştık. Mutfak alışverişi yaptık. Aldığımız erzakı dolaba yerleştirmek için açtığımızda buzlukta bu farelerle karşılaştık. Ne olduğunu anlayamadık, çok şaşırdık. Hemen polise ve belediyeye haber verdik." dedi. Fareler laboratuvarda incelemeye alınırken, soruşturma devam ediyor.

<p>Türk dizileri yurt dışında tarih yazıyor. İster Güney Amerika'ya gidin ister Balkanlar'a, Orta As

Türk dizileri tarih yazıyor, şer odakları boş durmuyor!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı