• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
21 Şubat 2020 Cuma 10:44 | Son Güncelleme:

Kına gecesi damadının boğazını kesen adamın ifadesi kan dondurdu: Fırsat kolluyordum!

Kına gecesi damadının boğazını kesen adamın ifadesi kan dondurdu: Fırsat kolluyordum!

Gaziantep'te, kızının kına gecesinde damadı Eser Efsane'yi boğazını keserek öldüren, damadın annesi Meryem Fidan'ı da ağır yaralayan Mehmet Gökbulut yargılanmasına başlandı. Mehmet Gökbulut, "Zaten fırsat kolluyordum. Aramızda tartışma çıkınca da bıçakla boğazını kestim." dedi.

Gaziantep'te, evlerinin önünde yaptıkları kınada damadı Eser Efsane'yi (32) boğazını keserek öldüren, damadın annesi Meryem Fidan'ı da ağır yaralayan Mehmet Gökbulut (46) ile cinayete yardım ettikleri ileri sürülen eşi Ayyuş Gökbulut (42), oğlu Cafer Gökbulut (22) ve kayınbiraderi Gökhan Gökbulut'un (34) yargılanmalarına başlandı.

DHA'nın haberine göre, Mehmet Gökbulut, "Zaten fırsat kolluyordum. Aramızda tartışma çıkınca da bıçakla boğazını kestim." dedi.

OLAYIN GELİŞİMİ

Kahramanmaraş’ta yaşayan Eser Efsane ile Gaziantep’te yaşayan Damla Efsane, yaklaşık 5 ay önce nişanlandı. Bir ay sonra nikah masasına oturan çift, daha sonra da düğün hazırlıklarına başladı. Ancak aileler, düğün alışverişi nedeniyle tartıştı. Kız ailesi düğünden vazgeçince, çift, Kahramanmaraş'a kaçtı. Aile büyüklerinin araya girmesi üzerine Damla Efsane'nin ailesi düğün için izin verdi.

20 Eylül günü kız evinin önünde kına gecesi düzenlendi. Kınada, gelinin babası Mehmet Gökbulut damat Eser Efsane'yi boğazını keserek öldürdü. Annesi Meryem Fidan'ı da ağır yaraladı. Gökbulut ile cinayette kendisine yardım ettikleri iddia edilen eşi Ayyuş Gökbulut, oğlu Cafer Gökbulut ve kayınbiarederi Gökhan Gökbulut tutuklandı.

"OLAY GÜNÜ İLAÇ ALMIŞTIM"

Haklarında Gaziantep 8'inci Ağır Ceza Mahkemesinde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan sanıkların yargılanmasına başlandı. Tutuklu sanıklardan Mehmet Gökbulut, damadını, boğazını keserek öldürdüğünü itiraf etti.

Olay günü ilaç kullandığını öne süren Gökbulut, kızını kaçırdığı için damadına kızgın olduğunu anlatarak şunları kaydetti:

"Kızım bana 'Eser beni zorla kaçırıp bana sahip oldu' demişti. Olay günü de rahatsızdım ve ilaç almıştım. Kına gecesinde bıçağı mutfaktan alıp Eser'in yanına gittim. Zaten devamlı Eser'in yanında fırsat kolluyordum. Sonrasında da aramızda tartışma çıktı, o esnada bıçakla boğazını kestim. Annesi üzerime gelince onu da yaraladım. Olay günü seki tane hap içmiştim. Olay sonrası oğlum beni alıp havaalanı tarafına götürdü. Baygın haldeydim. Sonra emniyete gidip, teslim oldum."

"EŞİMİN 'BEN NAMUSUMU TEMİZLEDİM' DEDİĞİNİ DUYDUM"

Ayyuş Gökbulut ise suçlamaları kabul etmeyerek, eşinin böyle bir şey yapacağından haberi olmadığını iddia etti. Olayın bir anda meydana geldiğini söyleyen Ayyuş Gökbulut şöyle konuştu:

"Bu konu evde hiç konuşulmadı. Olay sırasında biber gazını ben sıkmadım. Karşı taraftan ele geçirdim. Benim olayla bir ilgim yok. Ben olay sırasında evdeydim ve dışarı çıktığımda eşimin Eser'in boğazına bıçak dayayıp, 'ben namusumu temizledim' dediğini duydum."

Cafer Gökbulut ile Gökhan Gökbulut da cinayetle ilgilerinin olmadığını söylediler.  

"GELİNİN ANNESİ BİBER GAZI SIKTI"

Kına gecesinde aldığı bıçak darbeleri ile ağır yaralanan Eser Efsane'nin annesi Meryem Fidan ise şunları söyledi:

"Kına gecesinin kendi evleri yerine kız kardeşinin evinde yapılması için ısrar ettiler. Kına gecesinin ilerleyen saatlerinde ise kargaşa çıkardılar. O sırada ben oğlumu kanlar içinde yerde gördüm. Gelinin annesi de biber gazı sıktı. Oğlumu yerde görünce onu korumak için önüne atlamaya çalıştım. Bu sırada gelinin babasının beni de bıçakladığını hissettim. Hepsinden şikayetçiyim."

ADLİ TIP RAPORU İSTENDİ

Mahkeme, tanık Damla Efsane'nin bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine ve rahatsızlığı nedeni ile sürekli ilaç kullanan Mehmet Gökbulut'un cezai ehliyetinin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumundan rapor alınmasına karar vererek, duruşmayı erteledi.

<p>İstanbul Kağıthane'deki bir iş merkezinde yangın çıktı. Olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri

Kağıthane'de 4 katlı iş merkezinde yangın çıktı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'daki sis havadan görüntülendi