• $15,6404
  • €16,3883
  • 919.161
  • 2390.79
4 Ağustos 2021 Çarşamba 10:44 | Son Güncelleme:

Kemerburgaz Kent Ormanı açık mı, kapalı mı? Kemerburgaz Kent Ormanı'na giriş yasağı var mı?

Kemerburgaz Kent Ormanı açık mı, kapalı mı" Kemerburgaz Kent Ormanı'na giriş yasağı var mı"

Türkiye birbiri ardına çıkan orman yangınları ile mücadele ederken, valilikler bazı illerde ormanlara giriş çıkışları yasakladı. İstanbul Valiliği de orman yangınlarıyla mücadele kapsamında artan sıcaklar ve kuvvetli rüzgar sebebi ile 30 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında ormanlara girmenin yasaklandığını bildirdi. Bu açıklamanın ardından Kemerburgaz Kent Ormanı açık mı, kapalı mı? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. İşte tüm merak edilenler..

Ülkemizde meydana gelen yangınlar sonrası birçok ilde ormanlık alanlara girişler yasaklandı. Orman yangınlarıyla mücadele kapsamında İstanbul sınırları içerisinde tüm ormanlık alanlara yetkililer haricinde ormanlara girişin yasak olduğunu belirtildi. Kemerburgaz Kent Ormanı açık mı, kapalı mı? gibi soruların yanıtları merak edilmeye başlandı. İşte tüm detaylar...

KEMERBURGAZ KENT ORMANI AÇIK MI, KAPALI MI?

İstanbul Valiliğinin 30 Temmuz 2021 tarihli 2021/1 numaralı kararına göre ilimizde yetkili idarelerin gözetim ve denetiminde bulunan izinli park, piknik ve mesire alanları açık olacak. Bunun dışında ise ormanlara girişler yasaklandı.

Bu karara göre Kemerburgaz Kent Ormanı 30 Temmuz 2021 ve 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında açık olacak ve planlanan etkinlikler devam edecek.

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada "İstanbul ili sınırları içerisindeki ormanlık alanlara girişler, 30 Temmuz 2021-31 Ağustos 2021 tarihleri arasında, 6831 sayılı Orman Kanunu'nun 74. maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 9. ve 66. maddeleri uyarınca yasaklanmıştır. İstanbul İl sınırları içerisinde tüm ormanlık sahalara yetkililerden başkasının girmesi kesinlikle yasaktır. Bu ormanlar çevresinde ve içinden geçen yollarda orman kenarında mola vermek ve piknik yapmak, mangal, semaver ve ateş yakmak yasaktır." ifadelerine yer verildi.

İSTANBUL VALİLİĞİ AÇIKLAMASI

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarıyla bölgede mevsimsel sıcaklık değerlerinin artacağı, buna dayalı olarak önümüzdeki günlerde oluşabilecek olağanüstü hava halleri nedeniyle, İstanbul'da orman yangınlarının artabileceğinin değerlendirildiği ifade edildi.

Açıklamaya göre, orman yangınlarıyla mücadele kapsamında İstanbul sınırları içerisinde tüm ormanlık alanlarda uygulanacak kararlar şöyle:

"İstanbul ili sınırları içerisindeki ormanlık alanlara girişler, 30 Temmuz 2021-31 Ağustos 2021 tarihleri arasında, 6831 sayılı Orman Kanunu'nun 74. maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 9. ve 66. maddeleri uyarınca yasaklanmıştır. İstanbul İl sınırları içerisinde tüm ormanlık sahalara yetkililerden başkasının girmesi kesinlikle yasaktır. Bu ormanlar çevresinde ve içinden geçen yollarda orman kenarında mola vermek ve piknik yapmak, mangal, semaver ve ateş yakmak yasaktır.

Orman Yasasının 31 ve 32. Maddesi kapsamında olan köyler/mahalleler başta olmak üzere, orman içi, orman bitişiği ve ormanla ilişiği olmayan köyler/mahalleler de dahil olmak üzere anız, bağ-bahçe, zeytinlik ve tarla temizliğinden meydana gelen dalların ve her türlü bitki örtüsünün yakılması yasaklanmıştır.

Orman alanı civarındaki tesislerle sanayi kuruluşları, orman alanlarını etkileyebilecek her türlü faaliyet nedeniyle oluşabilecek yangın riskine karşı, önleyici bütün tedbirleri eksiksiz alacaklardır.

  • Kemerburgaz Kent Ormanı açık mı
  • Kemerburgaz Kent Ormanı kapalı mı
  • Kemerburgaz Kent Ormanı giriş yasak mı
  • Kemerburgaz Kent Ormanı
  • Kemerburgaz Kent Ormanı ne zaman açılacak
  • ormanlar açık mı
Bakan Kirişci: Türkiye orman yangınlarını gözetlemede İHA kullanan ilk ülkedir
Bakan Kirişci: Türkiye orman yangınlarını gözetlemede İHA kullanan ilk ülkedir

Bakan Kirişci: Türkiye orman yangınlarını gözetlemede İHA kullanan ilk ülkedir

Kilosu 10 bin liradan satılıyor! Siparişlere yetişilmiyor... Hücre yenileme özelliği bulunuyor
Kilosu 10 bin liradan satılıyor! Siparişlere yetişilmiyor... Hücre yenileme özelliği bulunuyor

Kilosu 10 bin liradan satılıyor! Siparişlere yetişilmiyor... Hücre yenileme özelliği bulunuyor

Türk mühendisler tarafından geliştirildi! Seri üretime geçiliyor
Türk mühendisler tarafından geliştirildi! Seri üretime geçiliyor

Türk mühendisler tarafından geliştirildi! Seri üretime geçiliyor

<p><b style='font-size: 1.6rem;'>Röportaj: Yasemin İlan</p><p>Arabesk müziğin önemli tems

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

El Salvador'da Bitcoin toplantısı! 44 ülkeden merkez bankası yetkilileri katıldı

Antikacıdan aldığı tablodaki detayı fark edince... 5 milyon Euro'ya satışa çıkardı

Haftanın yalanları deşifre edildi! İşte haftanın yalanları