• $7,2237
  • €8,8363
  • 413.415
  • 1486.78
27 Ocak 2021 Çarşamba 14:07 | Son Güncelleme:

Karantinayı deldi: Aldığı ceza dudak uçuklattı

Karantinayı deldi: Aldığı ceza dudak uçuklattı
DHA

Koronavirüs nedeniyle karantinaya alınan bir kişi defalarca sokağa çıkma yasağını deldi. Komşularının ihbar ettiği kişi tam 258 bin TL para cezasına çarptırıldı. Rekor cezayı değerlendiren Belediye Başkanı, "Bu sorumsuzluğu kınıyorum" dedi.

Tayvan'ın Taichung kentinde yaşayan bir kişi defalarca karantinayı deldi. Komşuları tarafından ihbar edilen kişi 35 bin dolar ( yaklaşık 258 bin TL) para cezasına çarptırıldı.

DHA'nın haberine göre, Tayvan'ın Taichung kentinde yaşayan bir kişi defalarca karantinayı deldi. İsmi açıklanmayan kişinin, iş gezisi nedeniyle Çin'e seyahat ettiği ve 21 Ocak'ta ülkesine döndüğü ifade edildi. Söz konusu kişinin, ülkedeki karantina uygulaması gereği 14 günlük karantinaya girmesi gerekirken, defalarca karantinayı delen kişi, apartmanda yaşayan komşuları tarafından polise ihbar edildi.

KOMŞULARI İHBAR ETTİ

Taichung Belediye Başkanı Lu Shiow-yen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ismi açıklanmayan kişinin karantinayı onlarca defa deldiğini belirterek," Bu sorumsuzluğu kınıyorum. Söz konusu kişi insan hayatını hiçe saydı.Komşularının ihbarını değerlendirdik. Ve bu büyük sorumsuzluğu 35 bin dolarla cezalandırdık" diye konuştu.


Haberin Özeti

Tayvan'ın Taichung kentinde yaşayan bir kişi defalarca karantinayı deldi. Komşuları tarafından ihbar edilen kişi, büyük bir cezayla karşı karşıya kaldı.

DETAY
• Karantinayı deldiği tespit edilen kişi, 35 bin dolar (yaklaşık 258 bin TL) para cezasına çarptırıldı.
• Taichung Belediye Başkanı Lu Shiow-yen, "Bu sorumsuzluğu kınıyorum. Söz konusu kişi insan hayatını hiçe saydı." dedi.
<p><span>Gaziantep'in meşhur lezzeti küşleme kebabı hem görünümü hem de tadıyla görenlerin iştahını

Gaziantep'in meşhur küşleme kebabı tarifi

2 bin 225 rakımdaki çığ tatbikatı nefes kesti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Macaristan'da

Ekvador'da, hapishanede çıkan isyanda ölen mahkumların sayısı 75'e yükseldi