• $8,4598
  • €10,2733
  • 501.282
  • 1441.33
31 Mart 2018 Cumartesi 11:19 | Son Güncelleme:

Kapalıçarşı'nın ünlü kuyumcularından Sait Koç hayatını kaybetti

Kapalıçarşı'nın ünlü kuyumcularından Sait Koç hayatını kaybetti

Bir süredir kanser tedavisi gören Kapalıçarşı'nın ünlü kuyumcularından Sait Koç gece saatlerinde hayatını kaybetti.

Bir süredir kanser tedavisi gören Kapalıçarşı'nın ünlü kuyumcularından Sait Koç, gece saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

SİYASET VE SANAT DÜNYASI SAİT KOÇ'TAN ALIŞVERİŞ YAPIYORDU

8. Türkiye Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın eşi Semra Özal da Koç'un müşterilerindendi. Geçtiğimiz aylarda Esra Erol’un kardeşi Eda Erol’la aşk yaşadığı ortaya çıkan Alişan da Nişantaşı’ndaki Sait Koç Mücevherat’tan tektaş almıştı. Demet Akalın'ın ise Instagram Story'sine koyduğu yüzüğün Sait Koç Mücevherat’tan aldındığı ortaya çıkmıştı.

İbrahim Tatlıses yıllar önce verdiği bir röportajda, Sait Koç'un parmak ölçüsünü bildiğini söylemişti.

Sait Koç'a servet ödeyen isimlerin başında gelen Diva Bülent Ersoy da bir anısını şu sözlerle anlatmıştı: “1980’de Gümüşsuyu’ndaki Alman Konsolosluğu’nun yeri satılıyordu. O zamanın parasıyla 80 bin TL istediler. Tam alacağım sırada ünlü kuyumcu Sait Koç parmağımdaki bu yüzüğü getirdi. Taşlarına vuruldum! Parayı yüzüğe verdim, o mülkü almadım”

3 FARKLI YERDE ŞUBESİ VARDI

1967 yılında Kapalı Çarşı'da kendi ismi adı altında başlayan, SAİT KOÇ Mücevherat dünden bugüne kendi bünyesinde İstanbul'da üç mağaza dahil etmiş olmakla beraber yurtdışında ve yurt içinde özel davetler düzenlemiştir. Dünyanın her yerinden olan müşteri porföyünü, kalitesiyle yaptığı özel tasarımlarıyla işçiliğe verdiği hassasiyetle ve en büyük özelliği olan sağladığı güven ile genişletmeye devam etmektedir. Bütün bu süreç içerisinde ismi ve soyismi ile markalaşmayı başarmış Türkiye'deki tek firmadır.

(Milliyet)

<h3 class=''><span>İsrail terörüne dur demek için şimdiye kadar 20'den fazla ülkeyle görüşen Başkan

Yoğun diplomasi sonuç verdi: Başkan Erdoğan'ın çabalarıyla İİT toplanıyor

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı