• $8,3207
  • €9,9958
  • 477.751
  • 1341.08
21 Şubat 2019 Perşembe 08:00 | Son Güncelleme:

Kansere çalım güreşe 'altın' adım

Kansere çalım güreşe 'altın' adım

Lenfoma kanserine 10 yaşında yakalanan Alihan 3 yıl süren tedavinin ardından sağlığına kavuştu, ata sporu güreşte Türkiye şampiyonu oldu.

Neslihan KESKİN / HABER MERKEZİ

10 yaşındayken boynunun arkasında bir kitle olduğunu fark eden ailesi tarafından Medipol Mega Üniversitesi Hastanesi’ne getirilen Alihan Bereket’e, Çocuk Hemotoloji-Onkoloji uzmanı Prof. Dr. Murat Elli tarafından ‘Lenfoma Kanseri’ teşhisi kondu. Hastalığın erken evrede yakalanmasıyla birlikte Alihan için adeta seferberlik başlatıldı. Alihan, ilk 6 ayda tedaviye cevap verdi, 3 yılda sağlığına kavuştu. Olimpiyat şampiyonu ve milli takım antrenörü babası Adem Bereket’in yolundan giden ve güreşe başlayan Alihan Bereket, hocası Fatih Bakır ile müsabakalara hazırlanmaya başladı. Türkiye Şampiyonası'na katılan 13 yaşındaki Alihan, burada da rakiplerini minderde yenerek grekoromende kendi kilosunda altın madalyayı kazandı. 

ÇİFTE ŞAMPİYON

Şampiyonada kazandığı kupa ve altın madalyayla doktoru Prof. Dr. Murat Belli’yi ziyaret eden Alihan, yaşama gücünü ve isteğini hiçbir zaman kaybetmediğini belirterek şöyle konuştu: "Hedefim önce Avrupa, sonra olimpiyat."

ANNEDEN SEViNÇ GÖZYAŞLARI 

Alihan’ın tedavi sürecinin zor geçtiğini hatırlatan ve kanseri yenmesinin ardından böylesine bir başarı elde etmesini sevinç gözyaşlarıyla anlatan anne Havva Bereket “Yavrumun sağlığına kavuşmasıyla dünyaların sahibi oldum. Allah'ım kimseyi evlat acısıyla sınamasın” dedi.

<p>ÇEKİM ÖNCESİ  RAHATSIZLANAN HAKAN ALTUN'DAN KORKUTAN HABER! APAR TOPAR HASTANEYE KALDIRILDI</b

Haftanın magazin başlıkları... Şeyma Subaşı'nın paylaşımları neden eleştiriliyor?

82 saatlik kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu

Endonezya kaybolan denizaltıyı aramak için bölgeye savaş gemileri konuşlandırdı

Doğadan topladığı dal ve kütükleri sanat eserine dönüştürüyor