• $8,6229
  • €10,1226
  • 492.061
  • 1385.61
23 Nisan 2017 Pazar 11:29 | Son Güncelleme:

Kamuya 26 bin 442 memur personel alınıyor başvurular başladı!

Kamuya 26 bin 442 memur personel alınıyor başvurular başladı!

Memur olmak isteyen bir çok adayı sevindirecek ilanlar yayınlanmaktadır. Bir çok kamu kurumu veya kamu kuruluşu çok sayıda memur personel alımı yapacağını bildirdi.

Yapılan duyurulara göre kamu kurumları veya kamu kuruluşları farklı ilanlarda ve pozisyonlarda toplamda 26 bin 442 memur personel alımı yapılacak. Alım başvurularının bir çoğu başladı! Başvurular ve detaylı bilgiler haberin devamında yer almaktadır. Kamuya alınacak memur personel adaylarının en merak ettiği ve en çok ilgilendikleri şartlardan birisi olan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartıdır. Bir çok kurum şu anda Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı olmadan memur personel alımı gerçekleştiriyor. 

ALIM YAPACAK KURUMLAR;

Kamu kurumları yaptıkları duyurular ile memur alımı yapacağını bildirdi. Peki hangi kurumlar alım yapacak? Aşağıda da tablo şeklinde alımları belirtmiş olduğumuz gibi, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, Çok Sayıda Üniversite, TÜBİTAK ve farklı alanları, Diyanet İşleri Başkanlığı, Çok sayıda Belediye, Türk Hava Yolları, Milli Savunma Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Kızılay, ASDEP, TEİAŞ, Sivil havacılık Genel Müdürlüğü gibi kurumlar çok sayıda memur personel alacak.

KPSS İLE VE KPSS ŞARTI OLMADAN ALIMLAR;

Kamuya alınacak memur personel adaylarının en merak ettiği ve en çok ilgilendikleri şartlardan birisi olan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartıdır. Bir çok kurum şu anda Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı olmadan memur personel alımı gerçekleştiriyor. Özellikle TÜBİTAK, Askeri İlanlar, Bazı belediyeler, Türk Hava Yolları ve Emniyet Genel Müdürlüğü gibi kurumlar şu anda alım yaptıkları ilanlar için Kamu personeli Seçme Sınavı şartı aramıyor. Ancak bazı kamu kurumları ise en az 60 puan olmak üzere KPSS şartı aramaktadır. Kurumların bir çoğu en az 70 puan ararken bazıları ise en az 60 puan ile alım yapıyor. Bu kurumun aldığı memur kadrosuna göre ve kamu kurumuna göre değişmektedir.

KAMU İLANLARINA BAŞVURULAR;

Kamuda memur olmak isteyen memur adayları başvurularını kamu kueumunun istediği şekilde yapması gerekmektedir. Kamu kurumlarının bazıları başvurularını online alıyorken bazıları ise Şahsen veya posta yolu ile yapmaktadır. Ancak adayların dikkat etmesi konulardan birisi ise başvurularını Başvuru tarihleri içerisinde yapmalarıdır. Başvurularını başvuru tarihi dışında yapan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

ADAYLARDA ARANACAK ŞARTLAR:

Kamuya memur alımı yapan kurumlar genel olarak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, kamu haklarından mahrum bulunmamaları, görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık durumu olmaması, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik şartı bulunmaması, yaş şartı, yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak, en az ilköğretim mezunu olmak şartı ile Lise, Önlisans. Lisans mezunu olmak şartları aranmaktadır. Tabiki bunlar dışında her kurum alacağı kadro için adaylardan kadro derecesine göre pozisyona göre özel şartlar aranmktadır. Bütün şartları taşıyan adayların başvuruları kabul edilecektir.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür Bakanlığı, TeknoFest 2021 Turizm ve Teknoloji  Yarışması'

Kültür ve Turizm Bakanlığı ‘Turizm Teknolojileri Yarışması'yla TeknoFest'te

Galatasaray Kayseri'de

Etna Yanardağı'ndaki hareketlilik korku yarattı

TEKNOFEST İstanbul'da Türk Yıldızları'ndan muhteşem gösteri